Nowy gracz na gamingowym rynku mobilnym jeszcze w lipcu – Lenovo Legion

W internecie niedawno pojawiły się przecieki dotyczące nowego smartfona dla graczy, w odpowiedzi na to oficjalnie potwierdził iż Lenovo Legion ma pojawić w przeciągu miesiąca. 

Producent postanowił zastosować już powszechnie istniejące rozwiązania w awangardowy sposób – ekran będzie pozbawiony otworów czy notchy. Zamiast tego ujrzymy wysuwającą się kamerę nie z górnej, ale jednej z bocznych ramek.

 

W kwestii sprzętowej – możemy spodziewać się procesora Snapdragon 865, którego implementacja jest zdecydowanie bardziej prawdopodobna i wynikająca z faktu, że każdy dotychczasowy flagowy smartfon jest wyposażony w taką jednostkę centralną. Równolegle istnieją też plotki, jakoby Lenovo Legion mógłby działać na Snapdragonie 865+ chociaż jak wiemy, taki procesor jeszcze nie został nawet zapowiedziany. Pierwszy scenariusz jest zdecydowanie mniej hipotetyczny.

Jako iż będzie to urządzenie skierowane głównie dla entuzjastów gier mobilnych, nie może zabraknąć matrycy z szybkim odświeżaniem – spodziewamy się OLED’a z rozdzielczością FullHD+ z odświeżaniem na poziomie 144 Hz, chociaż przekątna nie jest jeszcze znana. Procesor ma być wspierany 12 GB pamięci operacyjnej LPDDR5 oraz szybką pamięcią UFS 3.0 na dane użytkownika. W kwestii ogniwa na razie wiemy o rekordowo szybkim aż 90 W ładowaniu, bateria w smartfonie dla gracza mobilnego też zapewne nie będzie mała – prawdopodobnie ponad 5000 mAh. Producenci w smartfonach gamingowych nie mają w zwyczaju brania udziału w wyścigu na liczbę obiektywów – tutaj jest tak samo, smartfon na rewersie będzie wyposażony w dwa oczka – główny 64 Mpx oraz prawdopodobnie ultra szerokokątny 16 Mpx. Przednia kamera to 20 Mpx moduł.

More Stories
Nokia sprzedaje swój dział odpowiedzialny za mapy HERE!