OnePlus z tańszą opcją smartfona oraz własnym ekosystemem

W ciągu ostatnich lat submarka Oppo kojarzyła się jako firma oferująca “flagship killery” – tańsze propozycje flagowych smartfonów. W tym roku jednak się to zmieniło, marka weszła w segment klasy premium.

Dyrektor generalny OnePlus ostatnio wypowiadał się na temat przyszłości programu OnePlus z tego wynika, że w przyszłości ujrzymy na rynku więcej przystępnie wycenionych urządzeń. Producent dobrze wie, że jego klienci wymagają od niego tańszych smartfonów. Wprawdzie dyrektor nie wspomniał nawet o żadnym konkretnym urządzeniu, ale możemy się spodziewać że będzie to OnePlus Z. Sercem telefonu miałby być Snapdragon 765G, oczywiście z modułem 5G oraz idąc trendami designem wzorowanym na Samsungu – ekran z otworem w ekranie umiejscowionym na środku ekranu. Taki telefon ma podobno mieć swoją premierę w okolicach lipca tego roku.

Szef chińskiej firmy twierdzi równocześnie, że aby konkurować z obecnymi liderami smartfonów musi stworzyć ekosystem produktów i usług, które będą się wzajemnie uzupełniać. Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi są idealnym przykładem, dzięki któremu owe firmy potrafią utrzymać przy sobie klientów.

Istnieje prawdopodobieństwo, że doczekamy się już w niedalekiej przyszłości następcę  OnePlus’a X wydanego w roku 2015. Był to jedyny nie flagowy smartfon jaki przez kilka lat firma wprowadziła do swojego portfolio. Firma jednocześnie ma dwa plany – chce się skupić na silniejszych rynkach i pragnie zwiększyć wybór swoich urządzeń. Zdecydowanie czekamy na realizację takich planów.

 

More Stories
Majowy debiut Honora 4x