Przyszłość infrastruktury 5G tworzonej we współpracy między Wielką Brytanią a Huawei’em stoi pod dużym znakiem zapytania.

Po nałożeniu „bana” na chińskiego producenta smartfonów przez Stany Zjednoczone, inne państwa również zaczynają mieć wątpliwości. Tym razem mówimy o brytyjskim rządzie. Są gotowi, aby wyłączyć sprzęty Huawei’a z sieci do 2023 roku. 

Mimo udowodnieniu przez niemieckich specjalistów wiarygodności i bezpieczeństwa sprzętu Huawei’a, Anglicy dołączają do Amerykanów i chcą usuwać udział chińskiego producenta w budowaniu infrastruktury 5G. Grożą oni zwiększeniem napięcia w stosunkach z chińskim rządem, lecz są oni przygotowani na wszelkie możliwości. Boją się inwigilacji i wykorzystaniu chińskiej technologii przeciwko ich państwu.

Choć chiński producent również zaprzecza istnieniu jakichkolwiek luk w oprogramowaniu i współpracy z organami władzy wiele państw ma wątpliwości. Huawei wciąż zostaje liderem w rozwoju technologii 5G, lecz jak sytuacja będzie się rozwijać w taki nieprzyjemny dla producenta sposób, nie będzie miał jej gdzie implementować.

 

More Stories
Publiczne beta testy Shadowgun:DeadZone