iOSNewsy

Jailbreak dostępny dla iOS 13.5

0

Dobra i zła wiadomość. Dobra jest taka, że jailbreak na iOS 13.5 stanowi okazję do wyłamania się z zamkniętego systemu Apple i móc w nim sobie poeksperymentować. Nowe funkcje i możliwości, zabawa wyglądem systemu, którą znamy z launcherów Androida itd. Zła wiadomość jest taka, że fakt pojawienia się jailbreak’a (i to zaledwie kilka godzin po wydaniu nowej wersji iOS 13.5) nie świadczy najlepiej o zabezpieczeniach mobilnego systemu Apple.


Zespół unc0ver podzielił się, że nowa wersja narzędzia do odblokowywania urządzeń Apple działa na wszystkie urządzenia od iOS 11 do iOS 13.5.  Luka znaleziona w najnowszej wersji systemu pozwoliła hackerom na odblokowanie urządzenia i ucieczkę z systemowej izolacji Apple, stąd nazwa – Jailbreak. Żadnych szczegółów dotyczących luki w systemie oczywiście nie zdradzono, aby nie pomóc gigantowi z Cupertino w szybkim ulepszeniu zabezpieczeń. Prędzej czy później i tak się to stanie, tak jak się działo do tej pory, więc nadchodzący iOS 14 najprawdopodobniej będzie odporny na obecne sposoby. Pojawiał się jailbreak dla jakiejś wersji systemu, potem Apple łatał soft, a po jakimś czasie znów udaje się system złamać.


Grupa unc0ver twierdzi, że jailbreak jest stabilny, nie zwiększa zużycia baterii, ani nie niszczy działania usług Apple takich jak: Apple Pay, iMessage czy iCloud. Ponadto jailbreak w teorii nie zabiera ochrony danych użytkownika, aplikacje działają oddzielnie. Przez to nie mają dostępu do danych, których nie powinny. To co? Kto się zdecyduje na ucieczkę z więzienia Cupertino? Z oficjalnej strony można pobrać narzędzie unc0ver, a także dowiedzieć się krok po kroku co i jak.

Źródło: Wired

Sony publikuje filmy pokazujące fotograficzne możliwości Xperia 1 II

Wcześniejszy wpis

Epson EF-100W – recenzja

Następny wpis