AndroidNewsy

Nie będzie już OnePlus’a McLaren Edition

0

OnePlus w swojej historii wydał na rynek kilka limitowanych edycji swoich smartfonów. Były to na przykład OnePlus 5T Star Wars: The Last Jedi Edition, OnePlus 6 Marvel Avengers Edition czy OnePlus 6T McLaren Edition. Wszystkie edycje pojawiły się w limitowanej ilości sztuk, chociaż ta ostatnia powróciła rok później w nowym wydaniu oraz na nowszym modelu – OnePlus 7T Pro.

OnePlus 6T McLaren Edition

Były one efektem współpracy chińskiego producenta smartfonów i brytyjskiego producenta samochodów w roku 2018 i 2019. Różniły się one od standardowych modeli ilością pamięci operacyjnej, pudełkiem, zestawem, a także designem. Oba modele jasno nawiązują stylistyką do samochodów brytyjskiej marki. McLaren’owy 6T posiada wzór przypominający włókno węglowe i akcent w kolorze Papaya Orange, z którego znane są samochody McLaren’a. Poza stylistką różniła się ilość RAMu, którego było aż 10GB, podczas go zwykły model miał go 6GB lub 8GB. OnePlus 7T Pro McLaren Edition zdobiony jest przez rozpraszające światło wzory i ponownie akcenty kolorystyczne charakterystyczne dla McLaren’a. Ten ma 12GB pamięci operacyjnej, podczas gdy zwykły model występował tylko z 8GB. 12GB to dużo, ale już nie robiło to takiego wrażenia, bo widzieliśmy taką ilość RAMu w najwyższym wariancie OnePlus’a 7 Pro z kwietnia 2019.

OnePlus 7T Pro McLaren Edition

Niestety wygląda na to, że kupiony przeze mnie 7T Pro McLaren Edition mógł być drugim i ostatnim McLaren’em w rodzinie OnePlus’a. To znaczy… jeśli liczymy tylko te, które trafiły na rynek, bo na targach CES 2020 zaprezentowano OnePlus Concept One. Pokryty skórą w kolorze Papaya Orange smartfon z logo McLaren’a stanowił wówczas tylko pokaz technologicznych możliwości. Kilka dni temu zauważono, że marka OnePlus nie znajduje się już na stronie z partnerami McLaren’a w sezonie 2020 Formuły 1. Archiwalne wersje strony McLaren’a wskazują na to, że OnePlus znajdował się na liście partnerów do 29 marca 2020. Oznacza to, że OnePlus 8T Pro najprawdopodobniej nie pojawi się w edycji z akcentami Papaya Orange.

OnePlus Concept One

Niewykluczone, że chińczycy postawią na inną markę która stworzy z nimi limitowaną edycję nadchodzącego w październiku flagowca. Chodzą też pogłoski mówiące, że październikowe flagowce z literą T miały się tym razem w ogóle nie pojawić. Do października mamy jeszcze sporo czasu, kto wie co ci chińczycy wymyślą? A jak wam się podobały smartfony projektowane z McLaren’em?

Źródło: XDA-Developers

Samsung przemyślał sens tej opcji! Galaxy Note 20 bez 100 krotnego zoom’a – prawdopodobna specyfikacja i wygląd urządzenia

Wcześniejszy wpis

Vivo X50 Pro z ruchomym obiektywem gimbal

Następny wpis