0

Smartfony od OnePlusa na przestrzeni ostatnich lat to przede wszystkim flagowce. Urządzenia, które napakowane są najmocniejszą technologiami, ale już od pewnego czasu pojawiają się informacje przeciekowe, że wkrótce na sklepowych półkach pojawić się ma również całkiem ciekawy średniopółkowy model. Oczywiście jak na razie wszystkie poniższe informacje są jedynie przeciekowymi niepotwierdzonymi danymi, ale myślę, że sporo z nich może mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Początkowo przeciekowe informacje sugerowały, że najnowszy model to OnePlus 8 Lite, jednak w praktyce okazało się, że model ten będzie miał zupełnie nowe oznaczenie czyli właśnie OnePlus Z. Początkowo również w ramach oszczędności twórcy mieli zamiar zaimplementować najmocniejszy flagowy układ MediaTeka czyli Dimensity 1000 z modułem 5G, jednak w finalnie może się okazać, że OnePlus zdecyduje się na nieco słabszy, ale również sprawdzony układ tajwańskiego producenta czyli Qualcomm Snapdragon 765. Jednak w tym wypadku najpewniej nie otrzymamy już wsparcia dla technologii 5G. Takie zmiany, które zaszły w przypadku zmiany samego układu mogły wpłynąć bezpośrednio na datę premiery urządzenia. Początkowo OnePlus Z miał się pojawić zaraz przy okazji debiutu OnePlus 8, jednak zawirowania związane z decyzją czy sercem urządzenia będzie układ MediaTeka czy Qualcomma zmusiły firmę do przeniesienia debiutu OnePlus Z na lipiec bieżącego roku.

Trudno w tym momencie jednoznacznie stwierdzić czy faktycznie zmiana układu w dużym stopniu odbije się na wydajności układu, bowiem wydajność Snapdragona 765 znamy, tak modeli z układem MediaTeka na rynku jest jak na lekarstwo. Ale jeszcze przed swoją oficjalną premierą miał stawać w szranki z flagowym rozwiązaniem Qualcomma czyli Snapdragonem 865. Co sądzicie o zmianie procesora przez OnePlus? Snapdragon 765 wystarczy do codziennego użytkowania telefonu? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: gsmarena.com

Samsung Galaxy M21 to bardzo dobra propozycja do 1000 zł

Wcześniejszy wpis

Jeśli tak będzie wyglądać Xiaomi Mi Band 5 biorę go w ciemno

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android