Apple Xcode icon

Xcode może się pojawić w wersji dla iPadOS 14!

Apple od jakiegoś czasu w swojej grze marketingowej używa określenia „komputer” w odniesieniu do iPad’ów Pro. Odkąd amerykański gigant wydzielił z iOS’a osobny system dla iPad’ów, coraz bardziej stara się przekonywać użytkowników, że jest on w stanie całkowicie zastąpić nam komputer. Moc obliczeniowa, przebudowany interface, wsparcie dla myszy i klawiatury to najwyraźniej początek zmian, które zmieniają iPada w komputer. Użytkownikom brakuje prawdziwego pola do popisu, czyli profesjonalnych aplikacji, których używamy na komputerach.


W kodzie nadchodzącego iOS 14 oraz iPadOS 14 zauważono wzmianki o programie Xcode. Może to oznaczać, że jabłkowy plac zabaw dla programistów będzie wkrótce dostępny dla iPad’ów i być może nawet iPhone. Xcode dla iPhone może mieć średnio sens, ale zobaczymy co z tego będzie.

Apple może ujawnić mobilnego Xcode na początku czerwca podczas konferencji WWDC 2020, wtedy też właśnie poznamy nowe iOS 14, iPadOS 14, macOS 10.16, tvOS 14 oraz watchOS 7. Jak myślicie, doczekamy się jeszcze Final Cut’a dla iPad’ów?

Źródło: Twitter @jon_prosser