Honor potwierdza specyfikację nadchodzącego modelu 30S

Huawei oficjalnie potwierdził, że Honor 30S będzie korzystał z nowego mikroukładu Kirin 820 5G i przedstawił pewne szczegóły dotyczące łączności nowej generacji, która poprawi komfort użytkowania podczas korzystania z sieci 5G.

Po pierwsze, modem zużywa mniej energii podczas przesyłania większej ilości danych dzięki algorytmom planowania AI. Huawei może pochwalić się także „wiodącą w branży” technologią tłumienia zakłóceń, która zapewni stabilne połączenie o dużej przepustowości nawet w gęsto zaludnionych obszarach.

Stabilność połączenia zostanie dodatkowo zwiększona przez zdolność modemu do szybkiego znajdowania nowych stacji bazowych i przełączania się na nie.

Modem Kirin 820 będzie obsługiwał telefony z dwiema kartami SIM, umożliwiając jednej karcie obsługę połączenia VoLTE, podczas gdy druga używa danych 5G. Ponadto, jeśli jedna karta jest zajęta połączeniem VoLTE, druga nie przeoczy dodatkowych połączeń przychodzących.

Do tej pory firma nie potwierdziła pogłoski o GPU Mali-G77 – byłby to pierwszy raz w połączeniu z HiSilicon, ponieważ nawet najlepsza linia Kirin 990 5G wykorzystuje rdzenie G76. Chipset ma również wspierać szybkie ładowanie 40 W i inne gadżety. Premiera Honora 30S ma odbyć się 30 marca. Jak myślicie, czy smartfon ten będzie wart naszej uwagi?

 

Źródło: https://www.gsmarena.com