Newsy

Xbox Series X – poznaliśmy specyfikację techniczną

0

Okres świąt roku 2020 będzie świętem dla graczy, w tym czasie premierę mają mieć dwie konsole bądź serie konsol 9 generacji od Sony i Microsoftu. Gigant z Redmond ujawnił dane techniczne swojej nowej konsoli. Co na razie wiemy o nowym Xboxie?

Podsumowując informacje udostępnione przez Microsoft do tej pory wiemy, że konsole kolejnej generacji otrzymają nareszcie dyski SSD. Pozbycie się talerzowych dysków zapewni znaczącą różnicę, czasy super długiego wczytywania gry dobiegają końca. Wiemy, że konsola ma obsługiwać rozdzielczości 8K, a Microsoft, że mocy obliczeniowej wystarczy by zagwarantować 4K i 60fps. Rozwijany wciąż będzie program wstecznej kompatybilności tytułów z Xboxa 360 oraz Xboxa One.Efektem współpracy Microsoftu z AMD jest nowy, 8-rdzeniowy procesor oparty na architekturze Zen 2. CPU wykonany jest w 7nm procesie litograficznym. Układ graficzny AMD RDNA 2 przyniesie moc obliczeniową 12 TFLOPS i obsłuży Ray Tracking, czyli śledzenie promieni np. światła czy dźwięku przy renderowaniu grafiki. 16GB pamięci operacyjnej typu GDDR6 podzielono pomiędzy GPU (10GB), system (2,5GB) i pozostałe potrzeby (3,5GB). Pamięć układu graficznego ma mieć przepustowość 560GB/s, dla reszty przewidziano 336GB/s.

Pojemność dysku SSD NVMe to 1TB, którą będziemy mogli rozszerzyć o dodatkowy 1TB kartą rozszerzeń, a także przez zewnętrzny dysk połączony złączem USB 3.2. Do tego wszystkiego mamy napęd optyczny Blue-Ray. Microsoft dzięki funkcji Quick Resume ulepszy nasze poczucie szybkości. Chodzi o to, że stan zapisu gry zapisany zostanie na dysku SSD, a nie w pamięci operacyjnej. Dzięki czemu po przełączeniu gier i aplikacji, instalowaniu aktualizacji systemu i po wielotygodniowych przerwach będziemy mogli kontynuować grę od momentu, w którym ją skończyliśmy bez potrzeby zapisania stanu gry.


Jak myślicie, czy Sony ze swoim Play Station 5 znów wygra bitwę na konsole? Jak widać, Phil Spencer stawia na silną ofensywę wprowadzając wiele udogodnień dla graczy.

Źródło: xbox.com

Poznaliśmy wygląd całej rodziny Huawei P40

Wcześniejszy wpis

Nowy MacBook Air z klawiaturą nożycową!

Następny wpis