0

W dobie ogromnej popularności chińskich marek takich jak Xiaomi czy Oppo zapominamy o mniej znaczących graczach. Jedną z takich firm jest Meizu – dość świeży gracz, który do tej pory nie zdobył zbyt wielu fanów. Dziś jednak marka świętuje sukces. 

Marka Meizu nie zdobyła do tej pory zbyt dużej popularności, a częstotliwość wydawania przez nich smartfonów jest dość niska. W ostatnim czasie ograniczenia w kraju spowodowały spowolnienie pracy programistów. Dziś jednak marka ma powód do szczęścia, jakim są 17. urodziny marki. Firma zamieściła z tej okazji obszerne podziękowanie dla wszystkich osób, które miały wkład w rozwój marki, oprogramowania Flyme, a także smartfonów. 

Najciekawszym jest jednak końcowa wzmianka o nadchodzącym modelu – Meizu 17. Smartfon był wyczekiwany już od jakiegoś czasu, lecz sytuacja w Chinach spowodowała opóźnienia w jego rozwoju. Meizu 17 będzie flagowcem idącym pod prąd dzisiejszym trednom – nie znajdziemy tutaj obecnie popularnych wcięć czy otworów na aparat. Meizu stawia na symetryczny wyświetlacz z bardzo cienkimi ramkami górną i dolną. meizuWyświetlacz zostanie wykonany w technologii OLED i będzie odświeżany z częstotliwością 90 Hz. Pod powierzchnią ekranu zostanie zatopiony czytnik linii papilarnych. Sercem smartfona będzie flagowy procesor Snapdragon 865 z modemem X55. Smartfon będzie pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android 10 przykrytym nakładką systemową FlymeOS. Bateria będzie ładowana za pomocą szybkiego ładowania 24 W.

Meizu 17 zapowiada się na ciekawą propozycję na smartfonowym rynku. 

Źródło: gsmarena.com 

HMD-Global publikuje nowy harmonogram aktualizacji do Androida 10

Wcześniejszy wpis

Samsung Galaxy A21 i A31 – nowe informacje

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android