0

Nokia na jakiś czas zniknęła z rynku smartfonów, lecz od czasu powrotu radzi sobie całkiem dobrze. Jednym z powodów dobrej passy modelów fińskiego producenta jest czysty system Android. Producent już niedługo zamierza wypuścić jeden z pierwszych tegorocznych modeli. 

Smartfony z logo Nokii wielu osobom przywołują nostalgię – producent, który kilkanaście lat temu królował na rynku telefonów komórkowych, dziś musi raczej walczyć o swoje miejsce na rynku przepełnionym chińskimi konkurentami. Producent stara się jednak tworzyć smartfony wyróżniające się spośród tłumu. Tutaj dobrymi przykładami będą niedawno recenzowane Nokia 6.2 i Nokia 7.2 – ich design może przypaść do gustu wielu osobom. Za zakupem może także przeważać czysty system Android – tutaj Nokia króluje pod względem szybkości aktualizacji. 

Producent już niedługo zamierza wypuścić dość ciekawy model – będzie to Nokia 5.3. W zeszłym roku nie doczekaliśmy się modelu 5.2, dlatego producent zmieni nazwę, aby telefon wyglądał na aktualny w oczach klienta. nokia 5.3Nokia 5.3 z frontu będzie wyglądać dość klasycznie – ekran o przekątnej 6,6 cala będą otaczać cienkie ramki, u dołu znajdziemy podbródek, natomiast u góry zobaczymy wcięcie w kształcie kropli skrywające aparat do selfie o rozdzielczości 8 Mpx. Sercem smartfona będzie procesor Snapdragon 665 wspierany przez 3, 4 lub 6 GB pamięci RAM, oraz 64 GB dysku na dane użytkownika. 

Dużym atutem smartfona ma być poczwórny aparat fotograficzny. Głównym modułem będzie tutaj ten o rozdzielczości 16 Mpx. Dodatkowe trzy moduły będą mieć rozdzielczość: dwa po 8 Mpx i jeden 5 Mpx. Nie określono ich funkcji, lecz najpewniej będą to obiektywy z szerokim kątem, zoomem czy czujnikiem głębi do zdjeć portretowych. 

Nokia 5.3 będzie posiadać baterię o pojemności 4000 mAh z szybkim ładowaniem. Dużym plusem smartfona będzie oczywiście aktualny system Android 10. Smartfon ma trafić do sprzedaży 19 marca w cenie około 169 euro. 

Nokia 5.3 zatem już niedługo trafi na rynek i będzie pierwszym modelem marki dedykowanym na ten rok. 

Źródło: phonearena.com

Najpopularniejszy benchmark na Androida usunięty z Google Play

Wcześniejszy wpis

Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro jeszcze w marcu!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android