antutu 7

Najpopularniejszy benchmark na Androida usunięty z Google Play

Google Play to bardzo bogaty sklep z aplikacjami, znajdziemy w nim za darmo wiele różnych aplikacji  i gier, a wśród nich między innymi benchmarki. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań tego typu jest AnTuTu, który dla wielu jest wyznacznikiem szybkości działania smartfonu. Często jeszcze przed oficjalną premierą urządzeń możemy poznać wyniki właśnie z tego benchmarka, zdradza to między innymi układ, który znajdziemy w środku i resztę specyfikacji. Jednak możliwe, że już teraz nie pobierzemy ze sklepu Google Play tego benchmarka.

Najciekawsze w zniknięciu AnTuTu ze sklepu amerykańskiego giganta z Mountain View jest fakt, że najpewniej nie jest to pomyłka tylko zamierzone działanie Google’a. Cheetah Mobile to chińska firma, która ma w swoim portoflio kilka różnych aplikacji, które w ostatnim czasie zniknęły ze sklepu Google Play. Problem według zagranicznych serwisów technologicznych polega na tym, że w polityce prywatności i w samych reklamach. Jest podejrzenie, że nasze dane są przesyłane bez naszej wiedzy na chińskie serwisy i wykorzystywane przez firmy trzecie. Z drugiej strony Cheetah Mobile nie jest właścicielem AnTuTu, a całą sprawę łączy jedynie CEO tej firmy i właściciela benchmarka.

Czy AnTuTu wróci do sklepu Google Play? Tego nie wiemy, możliwe że po pewnych zmianach w samej aplikacji będziemy mogli pobrać benchmarka. Dodam od siebie, żebyście pamiętali o jednym, że w momencie gdy pobieracie aplikację poza Google Play możecie narazić się na zainfekowanie Waszych smartfonów, hakerzy z całą pewnością będą chcieli wykorzystać moment i dorzucić swoje trzy grosze do aplikacji, gdy nikt nie będzie miał na nią bezpośredniej kontroli.

Korzystacie z AnTuTu na co dzień? Skorzystacie z innego benchmarka gdy AnTuTu nie wróci do oficjalnego sklepu Google Play?

Źródło: pocketnow.com

More Stories
Szykują się nam smartfony z ekranami bez ramki?