Sony Xperia 9 i Xperia 1.1 już niedługo

Sony w ostatnim czasie ma dość spore problemy na rynku smartfonów. Sprzedaż smartfonów nie wygląda zbyt optymistycznie, a wiele osób wróży japońskiemu producentowi smutny koniec. Firma jednak stara się jak może, a już niedługo zaprezentuje kolejne smartfony. 

Japoński producent do tej pory stosował dość dziwną taktykę. Zamiast podążać za obecnymi trendami Sony szło pod prąd i skupiało się na własnych elementach. Jedną z takich decyzji są podłużne ekrany 21:9 – tak podłużne kinowe proporcje niekoniecznie są potrzebne w codziennym użytkowaniu. Marka za sprawą wielu niezbyt udanych kroków obecnie walczy o przetrwanie wśród wszechobecnej konkurencji. 

Premiera nowych modeli od Sony miała mieć miejsce podczas targów MWC w Barcelonie. Niestety, obecnie panujący strach przed koronawirusem zmusił władze do odwołania targów. W ten sposób nowe smartfony od Sony poznamy w późniejszym terminie. Poznaliśmy informacje na temat nadchodzących dwóch modeli. 

Flagowym modelem od japońskiego producenta ma być Sony Xperia 1.1. Tutaj szczególnym punktem ma być aparat fotograficzny. Główny moduł 12 Mpx z przysłoną f/1.8 ma być wspierany przez: teleobiektyw 64MP f/2.0, ultraszerokokątny obiektyw 12MP f/2.2, oraz czujnik głębi Flight 3D. Zadziwiająca ma być jakość nagrywanego wideo – smartfon będzie potrafił nagrać film w rozdzielczości 8K HDR. Do tej pory tylko seria S20 od Samsunga potrafi nagrać tak wysokiej jakości filmy. Podobieństwo nie jest przypadkowe – przynajmniej dwa z obiektywów zostaną wyprodukowane przez firmę Samsung. Jak widać Sony chce polepszyć rezultaty wykonywanych zdjęć w swoich smartfonach. 

Drugim modelem, który możemy poznać już niedługo, jest Xperia 9. Ma to być model ze średniej wyższej półki cenowej. Zacznijmy od gorszej informacji na temat tego modelu. W sieci pojawił się render rzekomo ukazujący Xperię 9. Uwagę przykuwa grubaśna ramka nad wyświetlaczem – mamy 2020 rok i tak gruba ramka wygląda przestarzale. Lepszą informacją jest zastosowany procesor – do Xperii 9 ma trafić średniopółkowy procesor Snapdragon 765. Procesory tej firmy z cyferką „7” na początku są bardzo wydajne i ustępują niewiele flagowym procesorom. 

Dwa nowe modele od Sony będą zapewne podążać za dotychczasową modą producenta, której głównym celem jest wyróżnienie się z tłumu. 

Źródło: gsmarena.com