0

Epidemia koronawirusa wpłynęła do tej pory na zakłady produkcyjne w Chinach, ale ponieważ liczba zarażonych ludzi stale rośnie na całym świecie, prawdopodobnie powinniśmy przygotować się na jeszcze większe zakłócenia w przestrzeni mobilnej.

Przykład: zarówno LG, jak i ZTE ogłosiły dzisiaj, że pominą Mobile World Congress, największą coroczną wizytówkę w tej dziedzinie, która odbędzie się w Barcelonie pod koniec tego miesiąca.

Rzecznik ZTE potwierdził, że firma rezygnuje z udziału w targach MWC, powołując się na wtórne skutki wybuchu wirusa, a także praktyczne problemy związane z opóźnieniami podróży i wiz.

Z drugiej strony LG wydało oświadczenie, które wyjaśnia, że postanowiono „wycofać się z wystawy i uczestnictwa w MWC 2020”, „mając na uwadze przede wszystkim zdrowie pracowników, partnerów i klientów”. Według firmy „decyzja eliminuje ryzyko narażenia setek pracowników LG na podróże zagraniczne, które stały się bardziej restrykcyjne w miarę rozprzestrzeniania się wirusa przez granice”.

Zapewniamy jednak, że „zamiast udziału w MWC, LG będzie organizować osobne wydarzenia w najbliższej przyszłości, aby ogłosić swoje produkty mobilne 2020”.

W międzyczasie Stowarzyszenie GSM (GSMA), które jest organizatorem MWC, wydało własne oświadczenie, mówiąc: „Jak dotąd wpływ na to wydarzenie jest minimalny”. Pamiętaj, że to wydanie pojawiło się przed wycofaniem się LG i ZTE. MWC 2020 będzie na razie postępować zgodnie z planem, a GSMA przygotuje wiele środków, które pomogą ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Koniec współpracy BlackBerry i TCL Communication

Wcześniejszy wpis

Już 11 lutego zadebiutuje nowy budżetowiec od Xiaomi

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy