0

Produkty firmy Apple z każdym rokiem cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Prosty i przejrzysty system przyciąga wiele osób, a wyniki sprzedażowe są rewelacyjne. Zeszłorocznym hitem został iPhone Xr, a jego tegoroczny następca najpewniej powtórzy ten sukces.

Większość osób po zakupie pierwszego smartfona z systemem iOS jako następny również wybiera produkt z nadgryzionym jabłkiem. Rzesza fanów iPhone’ów ciągle rośnie, a pomimo sporej stagnacji i braku rewolucji Apple nie narzeka na brak klientów. Producent osiąga w ten sposób ogromne wyniki sprzedażowe poszczególnych modeli. 

W 2018/2019 roku ogromnym sukcesem okazał się iPhone Xr – tańszy model, odchudzony lekko względem flagowców. Stał się on najpopularniejszym smartfonem, a tym samym najpopularniejszym iPhone’m na świecie. iPhone 11, jako następca tego Xr, zamierza powtórzyć sukces brata. 

Analizując rankingi 24,3% wszystkich smartfonów dostarczonych w czwartym kwartale na pięciu głównych rynkach europejskich (Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania) korzystało z  systemu operacyjnego iOS. Dużą częścią tego wyniku jest sprzedaż iPhone 11. Model ten stanowił około 10% wszystkich smartfonów sprzedanych w tym okresie w Europie i Stanach Zjednoczonych. Ten wynik przewyższył dwukrotnie zeszłoroczną sprzedaż iPhone Xr w tym okresie. Wygląda zatem na to, iż w tym roku Apple za sprawą iPhone’a 11 powtórzy sukces iPhone’a Xr. 

iPhone 11 nie jest złym smartfonem – w mojej opinii jest całościowo bardziej udany niż zeszłoroczny Xr. Jego głównym plusem jest wysoka wydajność – smartfon napędza flagowy procesor A13 Bionic. W ten sposób smartfon ma ogromny zapas mocy obliczeniowej i będzie szybki przez dobrych kilka lat. Cieszy również obecność podwójnego aparatu, na dodatek w genialnej konfiguracji główny + szerokokątny. Ten ostatni jest nowością u producenta i ma pole widzenia 120°. W iPhone 11 kłuć w oczy może jedynie jakość wyświetlacza, lecz większość użytkowników nie zwróci na to uwagi. 

iPhone 11 to zatem udany model, który najpewniej powtórzy ogromny sukces zeszłorocznego iPhone’a Xr. 

Źródło: gsmarena.com

Rynek tabletów spada – Apple nadal prowadzi

Wcześniejszy wpis

Poznaliśmy polskie ceny urządzeń z linii Galaxy S20

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS