0

System operacyjny od Google jest bez wątpienia najpopularniejszy na rynku. Z generacji na generację staje się on co raz bardziej dopracowanym i wygodnym w użytkowaniu. Podczas testów Google Pixel 4XL najnowszy system Android 10 sprawował się bardzo dobrze. Jaki zatem będzie system Android w najbliższym czasie? 

Google aktualnie zajmuje się tworzeniem najnowszej wersji swojego systemu operacyjnego. Najnowsza wersja Androida powinna pojawić się mniej więcej w 3. kwartale roku. W ostatnim czasie pojawiła się jednak pierwsza wzmianka na temat nowej generacji systemu Android. 

Do sieci trafił pewien screenshot z Geekbench’a. Test został przeprowadzony na smartfonie Google Pixel 4. Telefon posiadał procesor Snapdragon 855 i 6 GB pamięci RAM. Samo zdjęcie benchmark’u nie robi żadnego wrażenia…poza jedną linijką. W sekcji nazwy systemu operacyjnego możemy znaleźć informację, iż smartfon działał pod kontrolą…Androida R. W ten sposób prawdopodobnie poznaliśmy nazwę najnowszej generacji systemu Android. Od 2019 roku gigant z Mountain View zrezygnował z „słodyczowo-cukierkowych” nazw kolejnych generacji systemu. W ten sposób Android najnowszej wersji  nazywa się po prostu „10” lub „Q”. 

Rok 2020 ruszył pełną parą. Z tej informacji wynika, że za kilka miesięcy poznamy jedenastą generację systemu Android i najprawdopodobniej będzie ona mieć dopisaną literkę „R”. 

Na prezentację najnowszego Androida pozostaje nam poczekać mniej więcej do września. 

Źródło: gsmarena.com

Oppo Find X2 z ekranem 120 Hz!

Wcześniejszy wpis

Unia Europejska chce zunifikować ładowarki do telefonów

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android