0

Zbliża się wielkimi krokami jedna z najważniejszych imprez, eventów związanych z mobilnymi technologiami – targi Mobile World Congress w Barcelonie. W tym roku wypadają na przełomie lutego i marca, i w okolicach tego okresu będziemy mogli poznawać nowe flagowe urządzenia. Jednym z nich z całą pewnością będzie Huawei P40, który ze względu na prawdopodobny brak usług Google’a nie budzi aż takiego zainteresowania jak chociażby nowe modele z linii Galaxy S20. Mimo wszystko uważam, że warto nim się przyjrzeć z bliska linii P40.

huawei p40 render

Grafiki, które się pojawiły w internecie wyglądają na oficjalne rendery, który zobaczymy w niedalekiej przyszłości na konferencji Huawei. Co z nich możemy odczytać? Po pierwsze nie mamy już typowego, notcha, a podwójną dziurkę na przednie obiektywy aparatu. Natomiast na pleckach urządzenia znajdziemy dużą wyspę, na której znajdziemy jedynie potrójny główny aparat. Dla fanów słuchania muzyki po kablu nie mam dobrej wiadomości, kolejny producent zaczyna wycofywać ze swoich urządzeń wyjście słuchawkowe minijack 3,5 mm i tym razem wybór padł na Huawei P40, najpewniej wersja Pro również zostanie pozbawiona tego wyjścia.

W przypadku reszty specyfikacji również wygląda ona ciekawie. Otrzymamy najmocniejszy układ Huawei, czyli Kirin 990 z modułem 5G, duży 6,2 calowy wyświetlacz, a całość ma działać pod kontrolą najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem czyli Androidzie 10 wraz z autorską nakładką chińskiego producenta EMUI 10. Jednak tak jak wspomniałem wcześniej wszystkie pozostałe usługi Google’a nie będą preinstalowane na tym telefonie.

Na oficjalną zapowiedź Huawei P40 przyjdzie nam poczekać do marca, jednak jak będzie wyglądać jego dostępność w Europie i w Polsce trudno jak na razie powiedzieć.

Źródło: gsmarena.com

Oppo F15 oficjalnie zaprezentowany w Indiach

Wcześniejszy wpis

Samsung Galaxy S20 Ultra będzie prawdziwą bestią

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android