0

Samsung jest obecnie jednym z największych graczy na rynku smartfonowym. Duży potencjał marki pozwala jej wprowadzać nowe rewolucje w tym segmencie. Koreańczycy mają wiele innowacyjnych pomysłów, a jeden z nich poznamy już niedługo. 

Południowokoreańska marka obecnie, poza produkcją genialnych smartfonów, skupia się także na tworzeniu nowych rewolucyjnych rozwiązań. Takim stał się Samsung Galaxy Fold – smartfon ze składanym ekranem, który pomimo początkowych problemów wieku dziecięcego trafił w końcu do sprzedaży. Obecnie na sklepowych półkach stanowi on ciekawostkę dla prawdziwych geek’ów, niestety dla tych bardziej zamożnych – za Fold’a zapłacimy kuriozalne 9000 zł. 

Samsung jednak ma pomysł na nowe technologie na smartfonowym rynku. Jedną z nich poznamy już niedługo – na targach CES. Consumer Electronics Show – czyli największe targi elektroniki użytkowej na świecie – odbywają się od 7 do 10 stycznia 2020 roku w Las Vegas. 

Samsung na tym evencie zaprezentuje tajemnicze urządzenie o nazwie NEON. Jest to nowinka opracowana przez Samsung Technology and Advanced Research Lab (STAR ​​Labs). Jako prezes i dyrektor generalny na czele projektu stoi Pranav Mistry. Mistry jest najbardziej znany z pracy nad SixthSense i Galaxy Gear. 

NEON jest zatem czymś ważnym dla Samsunga, lecz obecnie nie wiadomo…co to właściwie jest. Wiadomo jak na razie, iż jest to produkt ściśle oparty na współpracy ze sztuczną inteligencją. Spekulacji jest wiele, a na niektóre odpowiedział sam producent. 

Początkowo uważano, że NEON jest jedynie bardziej zaawansowaną wersją asystenta głosowego Bixby. Tutaj producent zabrał głos, a odpowiedź brzmiała…”NEON nie jest Bixby”. Samsung dodatkowo rozgrzewa ciekawość zainteresowanych tym projektem. Na Twitterze firma zamieściła zdanie „NEON = SZTUCZNY CZŁOWIEK”. Dodatkowo zamieszczono kilka obrazków z napisem „Czy kiedykolwiek poznałeś „sztucznego”?” w pięciu językach.Samsung NEON Zatem czym może być NEON? Będzie to zapewne coś w rodzaju robota opartego na sztucznej inteligencji. Macie jakieś pomysły? Podzielcie się nimi w komentarzach. Temat wydaje się być ciekawy i już niedługo okaże się czym jest NEON. 

Źródło: gsmarena.com

Smartfon Vivo z…czterema aparatami frontowymi

Wcześniejszy wpis

Google Search pozwoli na tworzenie list filmów i seriali do obejrzenia

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android