Windows 10 Your Phone App

Możesz już dzwonić z Windowsa 10!

Aplikacja „Your Phone” (Twój Telefon) dostępna jest na systemie Android, iOS oraz Windows 10. Umożliwia ona synchronizację i łatwy dostęp do danych między urządzeniem z Windows 10, a urządzeniem z Androidem lub iOS.

Microsoft chciał w ten sposób chociaż trochę dogonić giganta z Cupertino, w którego ekosystemie synchronizacja jest wręcz idealna i powszechna na każdym kroku. Możliwości aplikacji Microsoftu mają się nijak w porównaniu do tego co daje Apple w swoim ekosystemie. Aplikacji Your Phone pojawiła się ponad rok temu, a dzięki niej możemy jedynie możemy:

  • Zobaczyć i przesłać zdjęcia z telefonu na komputer
  • Wysyłać i odczytywać wiadomości SMS
  • Przesyłać linki między urządzeniami
  • Odczytać powiadomienia z telefonu na Windowsie

Do tej listy dołączyła właśnie nowa możliwość jaką jest wykonywanie i odbieranie połączeń z poziomu systemu Windows 10. Funkcja dostępna jest na razie tylko na urządzeniach z systemem Android 7.0 Nougat lub nowszym. Aby móc wykonywać i odbierać połączenia z poziomu Windowsa musimy najpierw połączyć telefon z komputerem poprzez Bluetooth.

Niestety nie byłem w stanie wypróbować tej funkcji, ponieważ po godzinnej walce z aplikacjami nie udało mi się ponownie połączyć telefonu. Po zmianie telefon na nowy, Windows widzi nowe urządzenie, ale aplikacja na Androidzie nie może się połączyć z Windowsem. Mając połączenie jednostronne (komputer widział zawartość telefonu) nie mogłem z poziomu komputera odebrać telefonu. Być może różnica wersji aplikacji może też mieć na to wpływ. Na swoim OnePlusie mam aplikację Your Phone w wersji 1.19112.100.0. Aplikacja Your Phone na komputerze z Windows 10 jest w wersji 1.9111.85.0. Microsoft Store i usługa Windows Update nie widzą jednak dostępnej aktualizacji dla tej aplikacji. Kiedy udało mi się usunąć telefon przypasany do konta Microsoft, po czym wyczyścić dane aplikacji (nie da się jej odinstalować na Windowsie) i ponownie zainstalować na telefonie, ta na Windowsie nie chciała się uruchomić nawet po kilku rebootach systemu. Poddaję się.

Źródło: gadgets360, ONMSFT

More Stories
Huawei na celowniku Microsoftu