0

2019 rok dla chińskiego producenta był bardzo ciężki. Niemal od samego początku borykał się z problemami związanymi z amerykańskim rynkiem i poszczególnymi producentami, a największym ciosem najpewniej był brak możliwości używania usług Google na swoich telefonach. Owszem jak na razie niewiele jest telefonów, które pojawiały się na rynku bez tych usług, ale jedną z największych premier był zdecydowanie Huawei Mate 30 Pro, telefon z najwyższej półki. Model ten notabene nie był dostępny w Polsce i dopiero po dobrych kilku tygodniach chiński producent zdecydował się na sprzedaż tego modelu w Polsce.

Tak właściwie przedsprzedaż tego modelu ruszyła w ostatni poniedziałek 9 grudnia i ma trwać do końca tygodnia, czyli dokładnie do 15 grudnia. Huawei zdecydował się na udostępnienie tego modelu w bardzo ograniczonej ilości sztuk, bowiem na polskim rynku oficjalnie będzie dostępne jedynie 100 egzemplarzy Huawei Mate 30 Pro. Liczba wydawać by się mogła mała i w ciągu kilku sekund powinien model zniknąć z internetowego sklepu Huawei, ale tak się nie stało. Pisząc ten artykuł w trzeciej dobie po oficjalnym starcie przedsprzedaży nadal jest on dostępny w sprzedaży.

Przyczyn tego stanu rzeczy może być kilka. Po pierwsze cena, urządzenie mimo całkiem dobrych dodatków jest i tak drogie 4299 zł to mimo wszystko wysoka cena, po drugie brak usług Google’a. Co oznacza, że mniej zaawansowany użytkownik, który chce od razu po wyciągnięciu telefonu z pudełka z niego korzystać będzie musiał się nakombinować by móc w pełni cieszyć się z możliwości jakie daje ten flagowiec.

Zdaję sobie sprawę, że Huawei Mate 30 Pro bez usług amerykańskiego giganta z Mountain View jest swego rodzaju eksperymentem, ale jak widać Polacy nie są przekonani do tego typu rozwiązań i może się okazać, że w przyszłości kolejne modele od Huawei nie pojawią się w Polsce w ogóle właśnie ze względu na bardzo słabą sprzedaż Mate 30 Pro.

Źródło: własne

Huawei P40 będzie prawdziwą bestią

Wcześniejszy wpis

OnePlus 7T Pro McLaren Edition – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy