0

Wydawać by się mogło, że niewiele nas rzeczy może zaskoczyć w ten przedświąteczny czas. Teraz zbyt wielu nowych premier związanych z mobilnymi technologiami nie uświadczymy. Przede wszystkim mamy do czynienia z szałem zakupów, gdzie każdy chce znaleźć odpowiedni prezent dla swoich najbliższych. Jednak nie wszyscy producenci sprzętu mobilnego zbierają największe żniwa i czekają z założonymi rękoma. Nokia dosyć niespodziewanie zapowiedziała wejście w zupełnie dal nich obcy sektor technologii – do telewizorów.

Jak na razie mowa jest tylko indyjskim, jednak możliwe że w niedalekiej przyszłości fiński producent będzie chciał zwiększyć zasięg sprzedaży swojego najnowszego urządzenia. O jakim modelu mowa? Dokładniej mówiąc to 55 calowy telewizor ze wsparciem dla technologii smart tv. Mamy również pozostałe parametry telewizora. Ekran będzie pracować z maksymalnej rozdzielczości 4K, do tego dojdzie 60 Hz odświeżanie, kontrast 1200:1 oraz wysoką jasność, dodatkowo mamy wsparcie dla technologii HDR. Fani dobrego dźwięku również powinni być zainteresowani telewizorem od Nokii, bowiem tutaj Finowie porozumieli się z JBL, dzięki czemu o dobrą jakość dźwięku możemy spać spokojnie. Całość działać będzie pod kontrolą Androida 9 i sercem telewizora będzie czterordzeniowy procesor, 2,25 GM pamięci operacyjnej RAM i 16 GB wbudowanej pamięci.

Całość jak na pierwszą propozycję fińskiego producenta z segmentu telewizorów wygląda naprawdę bardzo dobrze. Sprzedaż tego urządzenia nastąpi już w przyszłym tygodniu, dokładniej mówiąc 10 grudnia bieżącego roku. Jaka jest cena tego telewizora? W przeliczeniu na dolary daję to kwot 589 dolarów. Gdybyśmy tę kwotę przedstawili w złotówkach całość przekroczyłaby koło 2300-2500 zł spora, ale zakładając możliwość i tak nie wydaje się to zbyt wygórowana cena.

Źródło: gsmarena.com

Nokia 6.2 – recenzja

Wcześniejszy wpis

Jak odzyskać dane z pendrive’a? – poradnik krok po kroku

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy