0

Posiadacze najnowszych urządzeń z linii Galaxy S10 powinni być zadowoleni, tym razem koreański producent nie kazał sobie czekać na update aż do kolejnego roku. Posiadacze Samsunga Galaxy S10, Galaxy S10e oraz Galaxy S10+ otrzymali prezent mikołajkowy. Update jak na razie jest dostępny tylko dla urządzeń niebrandowanych, czyli takich, które zostały zakupione w wolnej sprzedaży. Ci z Was, którzy posiadają telefon z linii Galaxy S10 zakupiony od operatora jeszcze muszą się uzbroić w cierpliwość. Najpewniej cały proces może się wydłużyć o jakieś dwa, trzy tygodnie, ale w dużej mierze zależy to od samego operatora.

Wróćmy jednak do sedna czyli samej aktualizacji. Ta dla tych, którzy działają na Androidzie 9.0 waży blisko 2 GB, zawiera ona prócz najnowszej wersji Androida także odświeżoną wersję nakładki One UI 2.0, a także najświeższy pakiet zabezpieczeń datowany na 1 grudnia bieżącego roku. Dla tych, którzy do tej pory korzystali z wersji beta systemu sygnowanego zielonym robocikiem paczka aktualizacyjna jest sporo mniejsza i jest to około 200 MB. Jakie zmiany przynosi ze sobą najnowsza łatka? Prócz wcześniej wspomnianych Androida 10 i pakietu zabezpieczeń mamy również między innymi nowe gesty nawigacyjne, więcej możliwości personalizacji trybu ciemnego czy wyraźniejsze elementy interfejsu. Lista zmian jest naprawdę długa i z cała pewnością nie ogranicza się tylko do kosmetyki, ale zwiększa funkcjonalność całego urządzenia.

Pamiętajcie, że przed instalacją nowej wersji Androida warto na wszelki wypadek naładować telefon do pełna, a przy okazji podłączyć się do Wi-Fi, wówczas nie uszczuplicie swojego pakietu danych. Ważne jest również zabezpieczenie swoich prywatnych danych, standardowo nie powinno dojść do ich uszkodzenia, jednak mimo wszystko warto je sobie pobrać z telefonu w bezpieczne miejsce.

Dajcie znać w komentarzach jak u Was sprawuje się w praktyce Android 10 na Galaxy S10, Galaxy S10e czy Galaxy S10+.

Źródło: własne

Xiaomi Mi Mix 4 na pierwszych zdjęciach

Wcześniejszy wpis

Nokia 6.2 – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android