0

Pojedynki producentów smartfonów na przestrzeni ostatnich kilku lat toczą się na kilku płaszczyznach. Jeszcze na początku istnienia rynku mobilnych technologii i smartfonów przede wszystkim toczyły się na polu ilości megaherców w procesorach czy pamięci RAM. Teraz jednak rynek się zmienił i najważniejsi gracze na rynku ścierają się na poziomie większej ilości obiektywów w telefonie czy coraz większej bezramkowości. Szczególnie ten ostatni element jest interesujący, bowiem wymaga sporej kombinacji tak by wyświetlacz pokrywał jak największą powierzchnię frontu urządzenia. Były już notche, łezki, otwory w ekranie czy wyskakujące obiektywy z krawędzi urządzenia, jednak najciekawszą technologią wydaje się rozwiązanie gdzie przedni obiektyw jest schowany pod wyświetlaczem. Jak na razie na ogólnodostępnym rynku urządzenia z taką technologią nie ma jednak wydaje się kwestią czasu by taki model pojawił się na sklepowych półkach. Jednym z pierwszych może być właśnie Xiaomi Mi Mix 4, którego zobaczyliśmy właśnie na pierwszych zdjęciach.

To co pierwsze rzuca się w oczy to brak przedniego aparatu, pozorny brak, bowiem jest on schowany pod wyświetlaczem czego dowodem jest pierwsze zdjęcie i obraz z kamery. Rozwiązanie ciekawe i dające spore możliwości jeśli chodzi o bezramkowość wyświetlacza. Nie mamy żadnych udziwnień, w postaci wyskakujących obiektywów, a dzięki temu ekran może być niemal do końca górnej krawędzi. Dodatkowo efekt bezramkowości potęguje zakrzywiony wyświetlacz. Reszta specyfikacji to już najwyższa półka Snapdragon 855+, do tego ekran pracujący w rozdzielczości QHD+ i pracujący z odświeżaniem na poziomie 120 Hz. To wszystko okraszone dodatkowo mocnym aparatem w postaci czterech obiektywów.

Wszystkie powyższe informacje tylko zaostrzają apatyt jeśli chodzi o Xiaomi Mi Mix 4, wydaje się że Chińczycy chcą wnieść spory powiem świeżości w tę linię smartfonów i jeśli wszystkie plotki okażą się prawdą zyskamy naprawdę świetny telefon.

Źródło: gsmarena.com

Tryb samolotowy w Androidzie dorówna temu iPhone’owemu

Wcześniejszy wpis

Linia smartfonów Galaxy S10 właśnie otrzymała Androida 10

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android