lg logo

Składany smartfon LG przypomina Huawei Mate X

Na rynku składanych smartfonów robi się coraz gęściej. W 2019 roku zadebiutowały na sklepowych półkach tak właściwie trzy modele czyli Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X oraz nie tak dawno Motorola Razr (która jak na razie jest dostępna w sprzedaży na wybranych rynkach). Jednak jak sami widzicie jeszcze do tego wyścigu zbrojeń nie dołączyli pozostali potentaci rynku jak chociażby Xiaomi (choć oni akurat mają swoją wariację na temat future phone – Xiaomi Mi Mix Alpha), Oppo czy właśnie LG. O tym ostatnim, koreański producencie w kontekście tworzenia składanego telefonu mówiło się jakiś czas temu, jednak słuch o nim zaginął. Do czasu.

Według zagranicznych portali technologicznych w całej sprawie jest coś na rzeczy. LG od dłuższego czasu przygotowuje składany telefon, który na pierwszy rzut oka przypomina rozwiązanie jakiś czas temu zaprezentowane przez Huawei. Mowa w tym wypadku o Huawei Mate X. W przypadku smartfona LG ma to wygląda dosyć podobnie. Czyli składany telefon, który daje dużą powierzchnię roboczą, a po złożeniu mamy dwustronny wyświetlacz. Na pleckach urządzenia po złożeniu mamy poczwórny główny aparat i drugą część wyświetlacza. Więcej szczegółów dotyczących samego patentu możecie dostrzec na powyższych szkicach. Jednak trzeba wziąć pod uwagę jeden podstawowy element. Są to tylko rysunki, które przedstawiają patent, a nie konkretne modele urządzeń, więc może się finalnie okazać, że koreański producent zrezygnuje z takiego rozwiązania w przypadku swoich smartfonów na rzecz innego.

Jak na razie nie pozostaje nam nic innego jak czekać na kolejne doniesienia od LG. Może tym razem już oficjalne ogłoszenie składanego telefonu?

Źródło: gizchina.com

More Stories
Xiaomi Mi Max 3 pojawi się dopiero w lipcu?