0

Wyścig zbrojeń jeśli chodzi o aparaty fotograficzne w telefonach trwa w najlepsze. Od pewnego czasu można zaobserwować nagły wzrost ilości obiektywów w samych smartfonach, jednak czy w praktyce przekłada się to jeszcze lepsze wyniki i jakości samych zdjęć? Z całą pewnością aparaty są coraz bardziej uniwersalne, dzięki czemu możemy je wykorzystywać lepiej na różnych płaszczyznach. Zagraniczny serwis DxOMark testuje właśnie smartfony pod względem aparatów, zarówno jakości zdjęć i nagrań wideo. Co do samej platformy testującej już wcześniej wzbudzała wiele kontrowersji, ale myślę, że mimo wszystko warto spojrzeć na ranking najlepszych smartfonów fotograficznych.

W takim razie jaki jest najlepszy fotograficzny telefon? Tutaj nie ma jednego wyboru i ex aequo pierwsze miejsce zajęli Huawei Mate 30 Pro oraz Xiaomi Mi Note 10 uzyskując 121 punktów. Kolejne miejsca zajmują Apple iPhone 11 Pro Max, Samsung Galaxy Note 10+ oraz Galaxy S10. Zaskakuje brak Pixela 4, jednak w tym wypadku Google nie chce pójść w stronę rozszerzenia ilości aparatów, przez co nie jest tak uniwersalny jak pozostałe modele konkurencji.

Jeśli natomiast spojrzymy na wyniki w przypadku nagrań wideo mamy drobne przetasowania. Pierwsze miejsce zajęli ex aequo Xiaomi Mi Note 10 wraz z Apple iPhone 11 Max. Kolejne miejsca zajęły Pixel 4 oraz dwa tegoroczne flagowce koreańskiego producenta czyli Samsung Galaxy Note 10+ oraz Galaxy S10.

Jak sami widzicie w pierwszej piątce najczęściej przewijają się cztery modele Xiaomi Mi Note 10, Apple iPhone 11 Max oraz dwa flagowce Samsunga, i jeśli koniecznie chcecie znaleźć najlepsze fotograficzne smartfony wybierałbym spośród tych wyżej wymienionych. Jeśli chcecie sprawdzić pozostałe kategorie rankingu DxOMark zajrzyjcie pod ten link.

Źródło: dxomark.com

Samsung Galaxy S11 będzie robił genialne nocne zdjęcia?

Wcześniejszy wpis

Xperia Compact powróci w pełnej krasie?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android