0

Składane urządzenia to obecnie świeżutka nowinka w świecie technologii mobilnej. Jedni widzą w niej przyszłość, inni uważają za niepraktyczny gadżet. Wkład największych producentów w ten segment jest duży, a zatem można przeczuwać, że z czasem zacznie przybywać produktów ze składanym ekranem. 

Przypomnieć należy, że najbardziej znaczącym krokiem w tym segmencie było wypuszczenie przez Samsunga modelu Galaxy Fold. Pomimo początkowych problemów z jego ekranem smartfon wreszcie trafił do sprzedaży. Nie jest to nadal idealna konstrukcja – w oczy razi ohydny design frontu z wielkimi przestrzeniami nad i pod ekranem. 

Drugim z kolei urządzeniem ze składanym ekranem, którego premiera odbiła się dużym echem, był Huawei MateX. Zniwelował on problemy Galaxy Fold, lecz jego głównym minusem jest ogromna cena przekraczająca 10000 zł. 

Najświeższa w tym dziale jest Motorola Razr, która trochę inaczej wykorzystuje składany ekran. Jest to bowiem powrót do lubianych kilka lat temu telefonów z klapką. Ta forma, moim zdaniem, najlepiej wykorzystuje potencjał składanego wyświetlacza. 

Przejdźmy jednak do meritum. Widzieliśmy już smartfony ze składanym ekranem, a zatem może to czas „złożyć” kolejne urządzenia. Tutaj największe plany ma koreańska marka Samsung. Wiemy już, że producent pracuje nad składanym smartfonem przypominającym Motorolę Razr. Wygląda na to, że to dopiero początek pomysłów Koreańczyków. Samsung planuje zastosować składany ekran…w tablecie! samsungPatrząc na wiele podobieństw pomiędzy smartfonami a tabletami zastosowanie w tych drugich składanego ekranu jest zrozumiałym posunięciem. Pytanie tylko czy takowy wyświetlacz będzie mieć za zadanie zmniejszenie urządzenia do transportu, czy może po złożeniu uruchomi się mniejszy wyświetlacz. Lets Go Digital podzielił się kolejnym projektem Samsunga, który przedstawia tablet zamykany od strony ekranu. Zatem tym razem składany ekran będzie służyć jedynie zmniejszeniu rozmiaru urządzenia. 

Czekamy zatem na premierę Samsunga, na której pokazany zostanie taki tablet. 

Źródło: pocketnow.com

Jakie aparaty znajdziemy w Honor V30 i V30 Pro?

Wcześniejszy wpis

HTC Desire 19+ recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy