0

Na przestrzeni ostatnich lat jeśli chodzi o aparaty implementowane w smartfonach sporo się zmieniło. Postęp jest ogromny, a teraz już bez większych problemów za pomocą telefonu możemy robić profesjonalne sesje zdjęciowe czy materiały wideo bez większej straty jakościowej. Jednak największą bolączką wszystkich urządzeń mobilnych są zdjęcia robione przy gorszych warunkach oświetleniowych. Pojawia się wówczas spora ilość szumów czy innych przekłamań kolorystycznych. Producenci starają się zaradzić tej sytuacji, ale nie jest to takie proste jakby się początkowo wydawało. Koreański producent w nadchodzącym flagowcu chce nas pozytywnie zaskoczyć.

Według pierwszych konkretniejszych plotek związanych z aparatem w Galaxy S11 model ten zostanie wyposażony w aparat z pięcioma obiektywami. Jednym z nich jest czujnik Bright Night, który jak sama nazwa wskazuje będzie odpowiedzialny za lepsze zdjęcia robione w nocy. Jak konkretnie będzie działał tego jeszcze nie wiemy, ale najpewniej jest to kwestia czasu gdy kolejne przeciekowe informacje trafią do nas. Myślę, że takie podejście bardziej hardwarowe powinno w znacznym stopniu poprawić jakość zdjęć, bo nie wszystko da się ugrać samym oprogramowaniem.

Przyszły rok wygląda ciekawie jeśli chodzi o fotograficzne możliwości telefonów. Najpewniej stworzenie takiego czujnika przez Samsunga będzie impulsem dla kolejnych producentów, którzy będą chcieli stworzyć podobne rozwiązania, a dzięki temu jakość zdjęć w nocy znacznie się polepszy. Dajcie znać czy uważacie, że czujnik Bright night może by rewolucyjny dla mobilnych technologii.

Źródło: pocketnow.com

HTC Desire 19+ recenzja

Wcześniejszy wpis

Zgadnijcie jaki jest najlepszy fotograficzny smartfon według DxOMark

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android