0

Xiaomi to obecnie ogromny gracz na rynku smartfonów. Ich konsekwentna polityka cenowa, udane średniopółkowce i inne urządzenia przyczyniają się do wysokiej pozycji tej marki. Trzeci kwartał 2019 roku jest już za nami. Sprawdźmy jak radził sobie chiński producent. 

Mogłoby się wydawać, że pozycja Xiaomi cały czas umacnia się, a co za tym idzie dochody rosną. Trzeci kwartał okazał się owocny dla producenta. Przychody firmy wyniosły 7,63 miliarda dolarów, czyli wyższe niż kiedykolwiek. Interesujący jest jednak fakt które z działów spowodowały te wyniki. xiaomiZacznijmy od rynku smartfonów, bo to tutaj Xiaomi sprzedaje najwięcej swoich urządzeń. Przychód ze sprzedaży smartfonów wyniósł 4,59 miliarda dolarów. Liczba ta jest jednak niższa o 7,8% względem zeszłego roku. Xiaomi dostarczyło na rynek 32,1 miliona smartfonów, co stawia firmę na czwartym miejscu rankingu sprzedaży na świecie (9,2% udziału na rynku według Canalys).xiaomi tvCo ciekawe, największym sukcesem są dla Xiaomi są inne urządzenia mobilne, takie jak: słuchawki, telewizory itp. Tutaj Xiaomi zyskało 2,22 miliarda dolarów, a ta liczba stanowi wzrost aż o 44,4% względem zeszłego roku. Same inteligentne telewizory i laptopy Xiaomi przyniosły 824 miliony dolarów (wzrost o 36,5%). Jest to ogromny sukces marki. xiaomi mi mix 3Xiaomi cały czas rozszerza swoje pole działania i dostarcza produkty do innych krajów. Ta taktyka wydaje się być „strzałem w dziesiątkę”. Przychody zagraniczne w trzecim kwartale wzrosły o 17,2% i stanowią prawie połowę całkowitego obrotu w tym kwartale.

Jak widać firma Xiaomi rośnie w siłę. Co raz więcej klientów decyduje się na wybór ich urządzeń. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój marki. 

Źródło: gsmarena.com

Samsung Galaxy A30s – recenzja

Wcześniejszy wpis

Jakie aparaty znajdziemy w Honor V30 i V30 Pro?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android