0

Cztery lata po rozpoczęciu testów Wi-Fi Calling sieć Plus w końcu pozwala na jej aktywację. Wszyscy pozostali operatorzy mają tę możliwość już od dawna, Plus zdaje się gonić konkurencję. Na szczęście Wi-Fi Calling w Plusie już działa, chociaż nie dla wszystkich.

Co to Wi-Fi Calling?

Wi-Fi Calling to najprościej mówiąc możliwość dzwonienia oraz SMS-owania przez internet oczywiście po połączeniu z siecią Wi-Fi, na co z resztą wskazuje sama nazwa. Usługa sprawdzi się idealnie na wyjazdach za granicę oraz w miejscach, gdzie zasięg sieci komórkowej jest słaby lub nie ma go wcale.

Dla kogo Wi-Fi Calling w Plusie i jak aktywować?

By korzystać z Wi-Fi Calling w sieci Plus, trzeba spełnić kilka warunków. Po pierwsze trzeba mieć aktywną umowę na abonament. Po drugie potrzebujemy w odróżnieniu do pozostałych operatorów komórkowych specjalną aplikację dostępną na Androida oraz iOS.
Aktywować Wi-Fi Calling możemy na 3 różne sposoby – wysyłając SMS na numer 80801 o treści START, dzwoniąc na numer +48 601 102 601 lub poprzez aplikację Plus Online.

Będziecie korzystać z Wi-Fi Calling lub może już korzystacie? A może taka opcja jest dla was zbędna? Osobiście nie używałem tej opcji (pewnie dlatego że jestem w Plusie). Dajcie znać w komentarzach jak u was to wygląda.

WiFi Calling+ w Google Play: link
WiFi Calling+ w App Store: link

Źródło: Plus dzięki GSMOnline

Microsoft zabija asystenta Cortana dla Androida i iOS

Wcześniejszy wpis

Xiaomi Mi9T Pro – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy