0

Bieżący rok dla japońskiego producenta był dosyć przeciętny. O tym, że jednym z najgorzej radzących sobie działów w Sony jest ten związany z mobilnymi technologiami wiemy już od dłuższego czasu. Praktycznie nie przynosi on konkretnych zysków, a straty są wyrównywane innymi działami chociażby tym związanym z konsolami i grami. Dlatego też wydawało się dobrym posunięciem, że Sony ograniczyło nieco ilość premier swoich urządzeń w 2019 roku. Jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że już w przyszłym roku poznamy aż 4 flagowe modele, dodatkowe kilka średnipółkowych urządzeń. Czyżbyśmy wrócili do dwóch, trzech wersji jednego flagowca z lekko odświeżonego pod względem designu?

Dowiadujemy się, że w 2020 roku światło dzienne ujrzy sumarycznie 4 flagowce ze wsparciem dla technologii 5G, prócz tego od 3 do 5 telefonów z niższej półki cenowej. Czyli na przyszły rok możemy oczekiwać blisko dziewięciu premier smartfonowych, moim zdaniem całkiem sporo. Jakie będą to telefony? Zacznijmy od Xperii 1.1, która ma być następcą tegorocznego modelu Xperia 1. Zadebiutuje najpewniej na targach Mobile World Congress w Barcelonie. Specyfikacja? Standard dla flagowców czyli Snapdragon 865, pewnie 8 GB pamięci RAM i wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 4K.  W między czasie mówi się o pojawieniu Xperii 3, która ma być duchowym spadkobiercą linii Compact. Czyli flagowiec upchnięty w niewielkich rozmiarów obudowę.

Druga połowa roku to kolejne dwa flagowce, czyli premiera Sony Xperia 5.1, który ma zostać wyposażony w poczwórny główny aparat. Najciekawszym telefon z całej tej wyliczanki wydaje się Sony Xperia 0, wszystko mający telefon premium. Najbardziej wypasiona wersja flagowców z 2020 roku, a przy tym Japończycy chcą zaimplementować aż 6 obiektywów w głównym aparacie.

Lineup Sony na przyszły rok uzupełniają jeszcze dwa średniopółkowe modele o których wiemy, że najpewniej pojawią się w sprzedaży. W tym wypadku mowa tutaj o Xperia 9.1 oraz Xperia 10.1. Oba mają wspierać technologię 5G i najpewniej będą działać pod kontrolą najnowszego wydajnego układu Qualcomma czyli Snapdragonie 735. Na koniec pozostały smartfony budżetowe czyli Xperia L4, oraz Xperia 100. Ten ostatni najpewniej pojawi się tylko w Japonii, natomiast Xperia L4 to następca modelu L3, który w tym roku pojawił się na naszych sklepowych półkach.

Jak sami widzicie ilość smartfonów, które szykuje dla nas Sony jest całkiem spora, choć do liczb wydanych telefonów Xiaomi czy Oppo nadal sporo brakuje. Czy wśród nich znajdziemy telefon 2020 roku? Przekonamy się za rok, gdy wszystkie opisywane modele pojawią się w sprzedaży.

Źródło: phonearena.com

Xiaomi Mi Band 4 – recenzja

Wcześniejszy wpis

Apple ponownie to robi

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android