Microsoft zabija asystenta Cortana dla Androida i iOS

W obecnych czasach każdy producent smartfonów chce mieć własnego asystenta głosowego. Mamy Google Assistant, Apple ma Siri, Amazon Alexe, Xiaomi Mi Assistant a Microsoft Cortanę. Z czego język polski rozumie tylko asystent Google, nie mówiąc już o asystencie Xiaomi, który zna tylko chiński. Cortana naszego języka nie zna i już nie pozna – Microsoft postanowił się jej pozbyć.

Koniec Cortany już niedługo?

Jeśli z jakiegoś powodu lubiłeś/aś Cortane to lepiej się z nią pożegnaj. W sumie asystent Microsoftu nie był oficjalnie dostępny w Polsce, mimo że była rozwijana w Gdańsku, jeśli się nie mylę (poprawcie mnie, jeśli moja pamięć zawodzi) co nie przeszkadzało w pobraniu jej z nieoficjalnych źródeł – oczywiście tylko na Androidzie. Oficjalnie Cortana dla Androida oraz iOS zostanie wyłączona 31 stycznia 2020 roku.  Czy to oznacza całkowity koniec Cortany? Podobno nie. Pierwsza “fala wyłączenia Cortany obejmie 8 krajów, chociaż niewykluczone, że tych będzie przybywać. W pierwszej kolejności będą to Wielka Brytania, Australia, Niemcy, Meksyk, Kanada, Hiszpania, Chiny oraz Indie.

Microsoft ma nowy pomysł na Cortane

Jakie plany ma Microsoft względem Cortany? Poza usunięciem aplikacji Cortany ma zamiar usunąć integrację z nią w Microsoft Launcher. W samych Stanach Zjednoczonych, mimo że będzie dostępna, to nie będzie aktualizowana. Microsoft ma zamiar zintegrować  ją z pakietem aplikacji Microsoft 365 np. Outlook. Z Windowsa 10 też nie zniknie. Chociaż dla nas i tak nie ma to raczej większego znaczenia.

Używacie Cortany czy może innego asystenta? A może w ogóle nie używacie żadnego? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: xda-developers

 

More Stories
Podsumowanie roku 2013 oczami redaktorów MobileWorld24.pl