AndroidNewsySmartfony

Galaxy S8 i S8+ z szansą na Androida 10!

0

Flagowe smartfony koreańskiego giganta charakteryzują się wsparciem, w którego skład wchodzą dwie aktualizacje do nowszej wersji systemu. Prawie 3-letni Galaxy S8 i S8+ startował z Androidem 7.0 Nougat wraz z nakładką Samsung Experience. Urządzenie otrzymało Androida 8.0 Oreo, a także Androida 9.0 Pie wraz z nową nakładką OneUI, które posiada do tej pory.

Ósme Galaktyki serii S połknęły modę na bezramkowość i stały się pierwszymi reprezentantami bezramkowości w wykonaniu Samsunga. Nowy design w serii sprawił, że Galaxy S8/S8+ nawet dziś wydają się być atrakcyjną opcją, którą warto rozważyć przy wyborze telefonu. Samsung najwyraźniej ma na oku niemalejącą popularność flagowców z 2017 i postanowił wesprzeć urządzenia kolejną aktualizacją.

Info pochodzi z niemieckiego WindowsUnited, który opublikował screenshot mailowej rozmowy z Supportem Samsunga. Nadawca wiadomości narzeka na niezrozumiały dla niego rozkład wsparcia urządzeń Samsunga z różnych klas cenowych. Użytkownik S8+ w tym samym mailu zadaje pytanie o aktualizację do Androida 10. Niemiec mówi, że jeżeli aktualizacja się nie pojawi, to zamierza zrootować urządzenie i zainstalować LineageOS.

Odpowiedź Supportu mówi o tym, żeby zachować cierpliwość, gdyż nad aktualizacją trwają prace. Nie wiadomo kiedy ósemki otrzymają Andka 10 z OneUI 2.0. Biorąc pod uwagę daty poprzednich aktualizacji dla tych urządzeń, może to być Luty 2020 roku.

Źródło: WindowsUnited

Call of Duty: Mobile – recenzja

Wcześniejszy wpis

Microsoft zabija asystenta Cortana dla Androida i iOS

Następny wpis