sony android 10

Wiemy kiedy i które smartfony Sony zaktualizuje do Androida 10

W ubiegłych latach japoński producent był w samej czołówce twórców, którzy jako pierwsi aktualizowali swoje smartfony do najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem. W tym roku zdecydowanie zabrakło tej początkowej werwy i już między innymi OnePlus czy Huawei udostępnił swoim użytkownikom odpowiednie łatki.

Lista urządzeń, które otrzymają Androida 10 nie jest szczególnie długa, może to wynikać z kilku rzeczy. Po pierwsze japoński producent nie chce się chwalić od razu pełną listą smartfonów, będzie te informacje dozował powoli, gdy już pierwsze urządzenia otrzymają Androida 10. Po drugie w ostatnich miesiącach portfolio Sony nie było zbyt mocno rozbudowywane. Japończycy zdecydowanie zmniejszyli tempo wydawania kolejnych telefonów, stąd ta lista nie będzie bardzo bogata. Jakie urządzenia się na niej znalazły?

  • Xperia 1
  • Xperia 5
  • Xperia 10
  • Xperia 10 Plus
  • Xperia XZ2
  • Xperia XZ2 Compact
  • Xperia XZ2 Premium
  • Xperia XZ3

Jak sami widzicie mamy sumarycznie 8 telefonów i w sumie nie ma wśród nich jakiś szczególnych braków. Mamy na liście wszystkie flagowce z ostatnich trzech lat, brakuje może nieco starszych smartfonów ze średniej półki takich jak Xperia L3, jednak w przypadku Sony do tej pory nie zajmował się szczególnie aktualizacją do najnowszej wersji Androida telefonów ze średniej półki cenowej.

Kiedy możemy się spodziewać łatek? Na pierwszy ogień idzie Xperia 1 oraz Xperia 5. Te telefony powinny otrzymać update już w grudniu. Użytkownicy pozostałych smartfonów, będą musieli się uzbroić w większą cierpliwość, bowiem Japończycy wskazują tylko na ogólną datę początek 2020 roku. Czy jednak będzie to już styczeń czy dopiero luty tego w tym momencie nie wiemy. Myślę, że w niedalekiej przyszłości Sony będzie chciało nieco uściślić tę informację.

Dajcie znać czy Wasz telefon znalazł się na liście.

Źródło: phonearena.com

More Stories
Meizu 16s – znamy cenę i specyfikację