0

Zmiany, zmiany, zmiany. Największe firmy co rusz wprowadzają do swoich platform nowości i zmiany. Google niemal non stop aktualizuje czy to aplikację na Androida czy iOS, a także webowe wersje przechodzą zmiany. Jak to powiadają raz gorsze raz lepsze, ale w zmiany, które wprowadza Facebook najpewniej dotyczą mimo większej części użytkowników. Widać na horyzoncie kolejne nowości, a czy w praktyce będą one tak trafione? Okaże się po pewnym czasie korzystania, jednak ogólnie mam mieszane uczucia.

Zapewne większość z Was już otrzymała nową, bardziej wybieloną wersję Facebooka na system sygnowany zielonym robocikiem. Mowa tutaj oczywiście o białej belce na samej górze aplikacji i błękitnym logo , obok tej nowości nie można było przejść obojętnie, jednak mnie osobiście przypadło do gustu. Jednak najnowsze zmiany, które co prawda jak na razie nie obejmują całego interfejsu zdecydowanie mniej mi się podobają.

Jak widzicie na powyższych screenach Facebook zdecydował się na dodanie zupełnie nowego gradientu do tła. Na razie mamy jedynie zrzuty zakładki menu z opcjami, grupami itd. więc ciężko coś więcej na temat zmian powiedzieć, ale nowością będą również przypominające karty z wcześniejszej wersji asystenta głosowego Google’a. To co również ciekawie wygląda to przeniesienie całej nawigacji z górnej do dolnej belki. Przy ciągle rosnących wyświetlaczach, takie rozwiązanie jest zdecydowanie wygodniejsze. Jak w praktyce będzie całość działać przekonamy się za jakiś czas gdy trafi ta wersja oprogramowania do szerszej grupy testerów. Najpewniej logo Facebooka będzie działać coś na zasadzie przycisku home, natomiast po lewej będzie przejście do walla, po prawej z kolei do menu.

Mieszane uczucia mam do kolorystyki i gradientu, całość wygląda mocno cukierkowo i trochę bardziej przypomina mi rozwiązania designerskie związane z iOS niż z Androidem. Reszta zmian z belką nawigacyjną czy karty wydają się dobrym rozwiązaniem. Co sądzicie o zmianach jakie serwować ma nam w niedalekiej przyszłości Facebook? Podobają się Wam?

Źródło: phonearena.com

OnePlus 8 Pro z ekranem 120 Hz?

Wcześniejszy wpis

Instagram rozszerza listę krajów w których ukryje licznik polubień

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android