0

Rynek smartwatchy nie jest szczególnie rozbudowany, tak właściwie to od dłuższego czasu mamy kilku producentów, którzy regularnie dostarczają swoje najnowsze technologie, a reszta producentów nie włącza się do tego wyścigu. Wśród nich mamy między Apple, Fitbit (notabene marka została przejęta przez Google), Fossil czy pojedyncze modele ma również w swoim portfolio również Samsung czy Huawei. Xiaomi do tej pory było bardziej z tyłu. Owszem miało smartbandy, natomiast smartzegarka z prawdziwego zdarzenia nie mieli. Teraz sytuacja uległa zmianie. Zadebiutował właśnie Xiaomi Mi Watch.

Dzisiaj oficjalnie Xiaomi zaprezentowało swój pierwszy smartwatch, który ma w sobie wszystkie najważniejsze funkcje jakich oczekujemy od tego typu urządzeń. Po pierwsze mamy duży niemal kwadratowy wyświetlacz o przekątnej 1,78 cala. Zagęszczenie pikseli jest na poziomie 326 ppi, a ekran jest wykonany w technologii AMOLED, a cała koperta ma wymiary 44 mm. Pod względem designu całość przypomina mocno Apple Watcha i podobnie jak w konkurencyjnym rozwiązaniu do naszej dyspozycji zostanie oddana cała gama wymiennych pasków. Sercem urządzenia będzie dedykowany smartwatchom układ Qualcomma czyli Snapdragon Wear 3100, więc o wydajność można spać spokojnie. Do tego dochodzi jeszcze masa modułów łączności bezprzewodowych czyli Bluetooth, NFC, Wi-Fi, GPS możliwość implementacji SIM oraz LTE. Dzięki czemu otrzymujemy urządzenie kompletne.

Mi Watch działać będzie pod kontrolą Wear OS z autorską nakładką od Xiaomi czyli MIUI for watch. Więc możemy liczyć na działające płatności Google Pay przez NFC. Jak całość będzie się sprawować w praktyce przekonamy się gdy otrzymamy sampla na dłuższe testy. Kiedy Mi Watch będzie dostępny w sprzedaży? W Chinach już od 11 listopada, natomiast jak na razie nie wiemy kiedy urządzenie zadebiutuje na pozostałych rynkach tym w Polsce. W Chinach cena to niespełna 700 zł za podstawową wersję. Jeśli zegarek ten zadebiutuje w Polsce to cena około 999 zł wydaje się realna, zakładając, że Apple Watch kosztuje dwa razy tyle taki Mi Watch będzie niezwykle ciekawą alternatywą.

Jak Wam się podoba najnowsza propozycja od chińskiego producenta? Będziecie chcieli zaopatrzyć się w tego smatwatcha? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: gsmarena.com

iOS 13 z kolejnymi problemami. Apple, co się z wami dzieje?

Wcześniejszy wpis

Zenfone 6 już z Androidem 10

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android