0

Cóż mogę powiedzieć, premiera goni premierę, co rusz mamy nowe telefony dostępne w ofercie producentów. Aktualnie coraz ciężej jest w ogóle wyodrębnić czas w którym to mamy spokojniejszy sezon ogórkowy, a kiedy szał premier, bowiem wszystko zostało bardziej rozbite w czasie. Najlepszym na to dowodem są premiery chińskiego producenta – Xiaomi, który non stop prezentuje nowości ze swojej stajni. Tym razem doczekaliśmy się kolejnej generacji urządzeń z najniższej półki czyli Redmi 8 oraz Redmi 8A, które właśnie pojawiły się w Polsce.

Co do obu modeli już na wstępie zaznaczę, że różnice pomiędzy Redmi 8 i Redmi 8A są niewielkie, podobnie jak w cenie. Sercem obu modeli jest nowy Snapdragon 439 i tutaj w zależności od modelu mamy 3 GB i 32 GB lub 4 GB i 64 GB dla Redmi 8, natomiast Redmi 8A to 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Oba są wyposażone w duży 6,22 calowy wyświetlacz, który pracuje z maksymalną rozdzielczością HD+. Cechą wspólną obu modeli jest jeszcze duża, pojemna bateria 5000 mAh, która dodatkowo ma wsparcie dla technologii szybkiego ładowania 18 W. Ciekawostką jest również zastosowanie wyjścia USB typu C, co w przypadku budżetowych telefonów nie jest oczywistą sprawą.

Jeśli ktoś z Was poszukuje taniego rozwiązania Redmi 8 czy Redmi 8A są całkiem ciekawymi rozwiązaniami, jednak jest jedno „ale”. Jeśli zależy Wam na wyższej wydajności urządzenia warto się rozejrzeć za Redmi 7, który ma z jednej strony mocniejszy procesor, ale z drugiej pozbawiony jest kilku bajerów, które zaimplementował w najnowszej generacji Xiaomi.

Źródło: informacja prasowa

Luka pozwala na wgranie malware przez NFC

Wcześniejszy wpis

Pocophone F1 właśnie otrzymał aktualizację do MIUI 11

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android