Sony sprzedaje coraz mniej smartfonów. Znamy wyniki za drugi kwartał

Sony od kilku lat nie radzi sobie najlepiej, jeśli chodzi o sprzedaż smartfonów z serii Xperia. Znamy wyniki 2 kwartału 2019 i mówiąc delikatnie, nie są najlepsze. Będąc zupełnie szczery wynik,  jaki osiągnęło Sony, jest tragiczny.

Sprzedaż smartfonów Sony Xperia w 2Q 2019 

Więc jaki to „tragiczny wynik”? Dokładnie 600 tysięcy w trzy miesiące. To mniej więcej tyle ile sprzedaje Samsung tylko z jedną małą różnicą. Sony taki wynik osiągnęło w trzy miesiące, a Samsung osiąga w jeden dzień. To pokazuje,  jak olbrzymia jest dysproporcja. Można wręcz powiedzieć, że Sony nie sprzedaje smartfonów w ogóle.

Przyszłość Sony na rynku mobilnym jest już przesądzona

Tak niestety bywa, że jedna firma powstaje, a inna upada. Sony w starciu z Xiaomi i innymi firmami z Chin nie ma szans. Nie pomogła ani Sony Xperia 1, ani żadne inne ich smartfony. Cięcie kosztów też na niewiele się zdaje. Uśmiercili Xperia Home, uśmiercili aplikację pogodową, uśmiercają aplikację Szkic, zamykają fabryki w Chinach. To wszystko na nic. Jeśli dalej tak pójdzie to myślę, że do końca 2020 roku najpewniej pożegnamy się ze smartfonami ze stajni Sony. Firma nie będzie cały czas dokładać do działu, który przynosi tylko straty, zwłaszcza że inne ich działy np. takie PlayStation przynosi gigantyczne zyski. Jak myślicie, Sony zrezygnuje kompletnie z działu mobilnego? A może się podniosą? Czy dalej będą dokładać do smartfonów? Osobiście twierdzę, że rok 2020 to będzie ostateczny koniec Sony Xperia.

Źródło: sonyreconsidered.com

More Stories
Nokia 700 Zeta mamy pierwsze zdjęcia.