Newsy

Samsung pokazał koncept kolejnego składaka

0

Wczoraj (29.10.2019) Koreański gigant na konferencji SDC 2019 pokazał koncept nowego składanego urządzenia. Koncept ukazany na krótkiej animacji pokazano w trakcie omawiania nowości w nakładce OneUI 2.0. Urządzenie ze składanym ekranem różni się od dostępnego obecnie na rynku Galaxy Fold’a.


Telefon wygląda jak klasyczny smartfon, który ekranem do środka może się złożyć tak jak klasyczne feature-phone’y z klapką. W efekcie czego Smartfon po złożeniu będzie o połowę mniejszym kwadratem. Wiele osób marzy w 2019 o kompaktowej wielkości smartfonach, ale czy to mięli na myśli? Urządzenie przybiera kompaktowy kształt dopiero po złożeniu, czyli wtedy gdy skończymy z niego korzystać.

This brand-new form factor that we’re now exploring will not only easily fit in your pocket, but it also changes the way you use your phone.

Smartfon momentem złożenia przypomina kolejnego przedstawiciela serii Galaxy A. Minimalne ramki z każdej strony – w tym na bokach – sugerują, że nie jest to nowy Galaxy S, ani Note, bowiem brak w nim zaokrąglonych boków. W górnej części ekranu możemy dostrzec przedni obiektyw w formie tzw. dziury. Samsungowe “dziurawe” ekrany mogliśmy już spotkać w np. Galaxy S10 lub Galaxy Note 10+, noszą one nazwę Infinity-O.

Tajemniczy składak nie został przedstawiony z imienia, ale prawdopodobnie nie będzie on kolejnym z serii Galaxy Fold. Krążą plotki, że kompaktowy składak miałby być urządzeniem należącym do serii Galaxy W. Galaxy W, to flagowa seria smartfonów z klapką przeznaczona na rynek Chiński. Posiadają one fizyczną klawiaturę T9 i dwa ekrany. Są przypuszczenia, że konceptowy “foldable” będzie właśnie Samsungiem Galaxy W2020.

Źródła: The Verge, 9To5Google

 

Apple wprowadza nowe AirPods Pro

Wcześniejszy wpis

Sony sprzedaje coraz mniej smartfonów. Znamy wyniki za drugi kwartał

Następny wpis