0

W dniu dzisiejszym miała miejsce konferencja Samsung Developer Conference. W tym roku mieliśmy okazję poznać dwa nowe urządzenia. Samsung nie jest zbyt znaczącym graczem w tej półce, lecz stara się wdrażać swoje pomysły. Producent zaprezentował…dwa nowe laptopy. 

Nowe urządzenia to Galaxy Book Flex i Galaxy Book Ion. Zacznijmy od przedstawienia ich cech wspólnych. Na duży plus zastosowanie w obu modelach wyświetlacza QLED Full HD. Samsung twierdzi, iż są to pierwsze takie ekrany zastosowane w laptopie. Ich jasność wynosi aż 600 nitów. Kolejna wspólna funkcja to Wireless PowerShare. Laptopy pozwolą na ładowanie innych produktów wspierających ładowanie bezprzewodowe. Niestety odbywa się to na touchpadzie, więc ten będzie wtedy niemożliwy do użycia. Ostatni duży plus obu modeli to wysokiej jakości głośniki AKG. 

Galaxy Book Flex 

Pierwszy laptop ma przekątne 13 lub 15 cali. Jest to hybryda laptopa i tabletu – ekran obraca się dookoła w 360 stopniach. Jest on dotykowy i wspiera rysik S-Pen. Laptop pracuje na procesorach Intel 10. generacji (Ice Lake), posiada zintegrowaną grafikę, oraz maksymalnie 16 GB pamięci RAM. Bateria ma pojemność 69,7 Wh. Co ciekawe mniejszy model z tą baterią waży 1,15 kg, a model 15-calowy z tym samym ogniwem waży 1,52 lub 1,57 kg. Nie zabrakło także czytnika linii papilarnych.

Galaxy Book Ion

Ten model skupia się na lekkości i mobilności. Model 13-calowy waży zaledwie 0,7 kg, a 15-calowy 1,26 kg. Procesory zastosowane tutaj to również te najnowsze 10. generacji od Intela (Comet Lake).  Laptop można doposażyć w grafikę Nvidia GeForce MX250 z 2 GB pamięci GDDR5. Book Ion może mieć maksymalnie 16 GB pamięci RAM, oraz do 1 TB dysku SSD. Bateria tutaj również ma pojemność 69,7 Wh.

Jak widać Samsung robi kolejne kroki w stronę rynku laptopów. Oby wprowadzał więcej ciekawych modeli. 

Źródło: gsmarena.com

Jak grać w PUBG mobile Lite? [Poradnik]

Wcześniejszy wpis

Apple wprowadza nowe AirPods Pro

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy