Korzystasz z iPhone’a 5? Musisz zrobić ten update!

Nagłówkowe “Musisz zrobić ten update!” brzmi trochę jak coś w stylu “Stary, musisz zrobić update, zobacz co nowego dodali!”. Niestety, ale w rzeczywistości jest to “Lepiej zrób update, bo ci net nie będzie działał”.

Nie po to kliknęliście w ten artykuł, żeby dogłębnie analizować treść nagłówku, tylko dowiedzieć się, co powinniście zrobić. A nie musicie robić dużo, wystarczy, że wejdziecie do ustawień i zainstalujecie aktualizację systemową do iOS 10.3.4. Jeżeli nie macie ochoty robić tego za pośrednictwem komputera, to macie czas do 3 listopada.

O CO CHODZI?

Problem dotyczy wydanego w 2012 roku Apple iPhone’a 5, a zaszkodzić mu może GPS Rollout. 10-bitowy zapis daty sposobem satelitarnym restartuje się co 1024 tygodnie. Skutkuje to problemami z działaniem usług korzystających z daty satelitarnej. Ostatni taki restart miał miejsce 6 kwietnia tego roku, ta zmiana może mieć negatywny wpływ na działanie urządzeń, które mają ponad 7 lat. Apple postanowiło zadbać o wciąż istniejących użytkowników 7-letniego smartfona i już w lipcu wypuściło stosowną aktualizację, pomimo zakończonego wsparcia dla tego modelu. Teraz Apple stara się na wiele sposobów informować użytkowników o konieczności dokonania aktualizacji, m. in. poprzez komunikaty w systemie. Gigant z Cupertino zachęca również do zrobienia kopii zapasowej swoich danych. Pamiętajcie, że kopię zapasową warto zawsze zrobić przed każdą aktualizacją na każdym urządzeniu. Nigdy nie wiadomo, czy proces aktualizacji przejdzie tak jak powinien.Tak jak już mówiłem, każdy ma czas do 3 listopada 2019 roku na dokonanie aktualizacji. Później nie działająca usługa GPS uniemożliwi nam pobranie łatki poprawiającej…tą właśnie usługę GPS. Na szczęście nie wszystko stracone dla tych, którzy się spóźnili z aktualizacją! Zawsze istnieje możliwość dokonania aktualizacji systemu naszego iPhone’a za pośrednictwem komputera PC lub Maca z użyciem iTunes.

Źródła: 9To5Mac, engadget

More Stories
lg g6
LG G6 już za kilka dni otrzyma aktualizację do Androida Oreo?