0

W obecnych czasach co raz mniej osób korzysta z gotówki. Płatności zbliżeniowe stały się bardzo popularne i w przyszłości wyeliminują klasyczne pieniądze – w niektórych krajach taka opcja jest już rozważana. Co raz więcej osób decyduje się jednak na zastąpienie klasycznej karty swoim smartfonem. 

Płatności zbliżeniowe możemy realizować za pomocą naszego smartfona dzięki łączności bezdotykowej NFC. W ten sposób mając w ręku swój smartfon nie musimy wyciągać portfela w celu zapłacenia za jakiś produkt czy usługę. Obecnie mamy kilka opcji płatności zbliżeniowych. Które z nich są najpopularniejsze? 

Od niedawna w naszym kraju mamy przyjemność korzystania z Apple Pay. Sam osobiście korzystam z takowej funkcji i jestem z niej zadowolony. System płatności smartfonem autorstwa Apple ma dopiero 5 lat, ale tyle wystarczyło mu aby stać się najpopularniejszym sposobem płatności mobilnych w USA. 

Apple Pay

Drugie miejsce może być zaskoczeniem, gdyż należy ono do…aplikacji Starbucks! Tak, dzięki doładowaniu elektronicznej portmonetki możemy zapłacić za naszą kawę. Aplikacja jest na tyle popularna, że w Stanach Zjednoczonych wyprzedziła Google Pay! Na czwartym miejscu znajduje się Samsung Pay. 

Z powyższych informacji możemy wywnioskować, że Amerykanie ciepło przyjęli Apple Pay. W Polsce od niedawna także możemy korzystać z tej funkcji. Nic dziwnego, gdyż nasz kraj w tej kwestii jest w skali świata na bardzo wysokim poziomie. Według danych Polacy używają łącznie ponad 41 milionów kart płatniczych, z czego około 84% z nich to karty zbliżeniowe. W ten sposób  około 80% transakcji zbliżeniowych to płatności zbliżeniowe. Pod tym względem jesteśmy bardzo nowocześni. 

Płatności telefonem są zatem w naszym kraju bardzo dobrym pomysłem. Potencjał usług takich jak Apple Pay czy Google Pay wykorzystujemy w dobry sposób. Taka jest przyszłość – płatności w formie bezgotówkowej. Trzymam kciuki za wzrost popularności płatności telefonem w Polsce. 

Źródło: gsmarena.com, nbp.pl

Oppo Reno S będzie nowym flagowcem

Wcześniejszy wpis

Jak radzą sobie na rynku iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy