gmail logo

Alternatywy dla Gmail [AlternatywnyInternet #5]

Poczta internetowa jest jednym z najczęstszych form komunikacji służbowej. Wiele osób z racji posiadania smartfona pracującego na Androidzie używa Gmaila czemu trudno się dziwić. Jest on zainstalowany na prawie każdym smartfonie z zielonym robotem. W dzisiejszej części cyklu AlternatywnyInternet przedstawię alternatywy dla aplikacji Gmail.

Aqua Mail

Mając wiele kont email u różnych dostawców, przyda się Aqua Mail. Możemy podpiąć do programu konta z takich usług jak Gmail, Yahoo czy Apple. Aplikacja, mimo że nie jest najpiękniejsza to jest czytelna co jest na duży plus. Mamy tutaj też motywy jasny oraz ciemny, zmianę czcionki oraz kilka innych funkcji dostosowania wyglądu. Aplikacje pobierzecie za darmo, chociaż jest też wersja premium. Po 7 dniowym okresie próbnym zapłacimy 11,67 zł miesięcznie czyli 139,99 zł rocznie. Warto wspomnieć, że ta subskrypcja jest możliwa właśnie tylko w wersji na cały rok z góry.

BlueMail

BlueMail to jedna z moich ulubionych aplikacji email. Ma czytelny i prosty wygląd połączony z szeroką funkcjonalnością. Mamy wygląd wszystkich wiadomości, w którym mamy podział na grupy nadawców. Najciekawsza jest według mnie zakładka z podziałem na konkretne rozmowy. Trzeba też wspomnieć o zadaniach i kalendarzu. Jest to więc idealna aplikacja dla ludzi chcących zachować kontrolę nad wirtualną pocztą.

Microsoft Outlook

Tego programu nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Największy rywal Google ma swoją własną pocztę, a co za tym idzie swój własny program do ich obsługi. Widać pewne podobieństwa do BlueMail. Wygląd jest podobny, mamy też kalendarz jak w poprzednim programie. Co cieszy mamy też wgląd do plików przechowywanych w chmurze Onedrive oraz dysku Google. Oprócz tego Microsoft Outlook zapewnia szybki dostęp do kontaktów. W porównaniu do Gmaila, na którym ciemnym motywem mogą cieszyć się nieliczni Outlook daję tę opcję wszystkim z poziomu ustawień.

ProtonMail 

To już tradycja w tym cyklu. ProtonMail jest kolejną aplikacją Open Source zapewniającą bezpieczeństwo i prywatność użytkownikom. W tej apce trzeba mieć osobny email, co pozwala być pewnym że nie jesteśmy szpiegowani a nasza poczta jest bezpieczna. Za plus trzeba uznać brak spamu czy prostą aplikację i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Podsumowanie

W tej już piątej części cyklu to już koniec. Mam nadzieję, że któraś z alternatyw przypadnie wam do gustu. A może z którejś z nich korzystacie? Dajcie znać w komentarzach.

Aquamail na Androida: link
BlueMail na Androida: link
Microsoft Outlook na Androida: link
Microsoft Outlook na iOS: link
Proton Mail na Androida: link
Proton Mail na iOS. link

Źródło: własne