Przeglądarki Opera z nowościami

Opera to jedna z najpopularniejszych przeglądarek na urządzenia mobilne oraz komputery. W wersji mobilnej pojawiły się nowości w dwóch wersjach przeglądarki a konkretnie w Operze oraz jej lżejszej wersji Operze Mini. Mimo że Opera według mnie się pogorszyła, warto dać jej szansę. Dosyć często są dodawane nowe funkcje warte uwagi, których nie ma konkurencja.

Opera z nowym wyglądem

Nowa Opera powiązana jest z nowym wyglądem. Pasek wyszukiwania jest teraz zaokrąglony. Miejsce na szybkie skróty jest teraz oznaczone kolorem. Jeśli o nie chodzi to mamy możliwość wybrania spośród pięciu: niebieskiego, czerwonego, szarego, zielonego i fioletowego. Od teraz nie trzeba się przełączać między trybem jasnym a ciemnym. Zgodnie z Androidem 10 program może sam dostosować tryb, dostosowując się do całego systemu. Ikonka listy otwartych kart również uległa zmianie. Dokładnie tak samo jak cały newsfeed.

Opera mini z ciekawą funkcją

W przypadku lżejszej wersji Opery wygląd nie uległ żadnym zmianom. Dostajemy za to nową funkcję, której nie ma ani zwykła Opera, ani konkurencja od Google czy Mozilli. Chodzi o  udostępnianie plików. Jest to funkcja przypominająca Apple AirDrop. Możemy wysłać do drugiej osoby posiadającą Opere Mini dowolny plik, jaki posiadamy na urządzeniu.

Opera czy Opera Mini – która lepsza?

Na to pytanie ciężko znaleźć odpowiedź. Skupiając się na różnicach, Opera mini posiada udostępnianie plików, inny wygląd i jest lżejsza. Zwykła Opera posiada darmowy VPN oraz blokowanie i automatyczne zatwierdzanie plików cookies. Obie wersje posiadają tryb ciemny, blokadę reklam i newsfeed. Pytanie na koniec: Korzystacie z Opery lub Opery mini? A może Opery Touch?

Opera dla Androida: link
Opera Mini dla Androida: link
Opera Touch dla Androida: link
Opera Touch dla iOS: link

Źródło: Facebook