0

Wszyscy słyszeli już o konflikcie Stany Zjednoczone – Chiny. Głównie obrywa Huawei. Mimo że oficjalnie chodzi o szpiegostwo na rzecz Chin, nieoficjalnie mówi się że chodzi o infrastrukturę 5G. Inni mówią, że chodzi o ochronę interesów giganta z Cupertino który radzi sobie coraz gorzej. Myślę, że jednak ostatnią opcję możemy wykluczyć. Trump chyba się zapędził w atakach na firmy technologiczne, ponieważ właśnie zaatakował Apple.

Trump krytykuje Apple na Twitterze

Donald Trump skrytykował Apple na Twitterze. Stwierdził on że “przycisk w iPhonie jest lepszy od gestów”. Tweet macie poniżej.

Rozumiem, że można mieć inne preferencje, ale nie rozumiem tej krytyki. Jest wiele innych urządzeń przecież. Poprzednik Donalda Trumpa miał Samsung Galaxy S4 i żył. Więc wnioskuje, że raczej prezydent nie ma zbytnio narzuconego sprzętu. Notabene jest to bogaty człowiek, więc mógłby sobie kupić Pixela jeśli zależy mu na bezpieczeństwie (a powinno skoro jest przywódcą najpotężniejszego kraju na świecie).

iPhone 11

Apple z sankcjami? 

Niby to tylko tweet i jakaś tam krytyka więc teoretycznie nie ma co brać tego za bardzo do siebie. Tyle że ten “niegroźny” tweet napisała osoba, która może prawie wszystko. Osoba, która rządzi całym krajem i która pokazała że potrafi uprzykrzyć życie każdej firmie w której mu się coś nie podoba. Osoba, która za nic ma jakiekolwiek umowy między firmami.  Donald Trump może chcieć wymusić na firmie tworzenie modelu lub modeli z przyciskiem home. Jeśli by odmówili, może narobić firmie problemów. To jednak tylko moje gdybanie i nie należy brać tego jako wyrocznie.

Trump się zapędził w swoich atakach?

Najpierw Huawei a teraz Apple. Przerażające jest, że jedna osoba chce ustawiać cały rynek smartfonów i nie tylko. Obecna sytuacja może świadczyć o tym że robi się niebezpiecznie. Prezydent jednego kraju robi co chce, obiecuje co chce i wycofuje się kiedy chce. Krytyka krytyką, ale według mnie za dużo w tym wszystkim mieszania w interesach. Nie chcę się obudzić pewnego dnia z myślą, że wszystko ustawia jeden człowiek. Co myślicie? Czy Trump będzie ustawiał Apple i inne firmy technologiczne? Scenariusz z sankcjami dla Apple jest możliwy czy raczej nie?

Źródło: Twitter

Przeglądarki Opera z nowościami

Wcześniejszy wpis

Sprzedaż nowych iPhone’ów w Korei Południowej

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy