Pokemon showdown czyli najlepszy symulator walk online

Pokemony zna praktycznie każdy. Seria o kieszonkowych stworkach mimo ciekawej fabuły w grach (chociaż nie wszystkich) opiera się na interakcjach z drugą osobą. Od zawsze, żeby „złapać je wszystkie” potrzebny był drugi gracz. Poza wymianami są też walki, z których są nawet oficjalne zawody. Jednak hodowanie idealnych stworków do walk wymaga sporo wiedzy oraz czasu. Właśnie dlatego powstało Pokemon showdown .

Pokemon Showdown – co to jest?

Najprościej mówiąc, jest to symulator walk online. Jedynymi różnicami w porównaniu do walk przy pomocy konsoli to gorsza grafika i brak potrzeby jeżdżenia po połowie wirtualnego kraju, żeby wykluć jajko, z którego i tak może nie być pożytku. Więc jeśli chcesz walczyć z innymi, jednocześnie ceniąc swój czas to polecam ten symulator.

Tworzenie drużyny

Podobnie jak w przypadku konsolowych wybierasz sobie Pokemony, które chcesz mieć w drużynie. W sumie nie ma tutaj żadnych ograniczeń poza tym, że powinno ich być 6. Jeśli chcesz wybrać Pokemony, które miała któraś postać z anime to możesz. Możesz też wybrać Pokemony, które po prostu lubisz (lub zrobić sobie team z tych najczęściej używanych typu Charizard czy Landorus-T, bo przecież 90% ich ma). Później dobierasz sobie naturę pokemona, czyli charakter wpływający na statystyki, trzymany przedmiot, zdolność, czyli tzw. ability, oczywiście ruchy już nie wspominając o takich rzeczach jak bycie shiny (czyli inny kolor) oraz płeć. Gdy masz już team, jedyne co musisz zrobić to zawalczyć z kimś.

Sama drużyna to nie wszystko

Możecie mieć najpotężniejsze Pokemony w całym uniwersum, czyli Pokemony legendarne i zostać pokonane przez magikarpia. W jaki sposób? Wystarczy mieć dobrą strategię. Bez dobrej strategii, którą często trzeba wymyślać na szybko, patrząc na drużynę przeciwnika, próbując przewidzieć jaki ruch rywal wykona nie wygrasz żadnej walki.

Pokemon showdown pobierzecie na Androida stąd lub zagracie przez przeglądarkę tutaj.

Źródło: własne