0

Poza prezentowaniem najnowszych produktów flagowych producenci powinni się skupiać ich ubiegłorocznych produktach klasy premium. Wiele osób kupuje takowe z myślą o wieloletniej dostępności aktualizacji. Niestety wielu producentów co raz bardziej niweluje ilość funkcji dostarczanych do ubiegłorocznych flagowców. 

Niedawno zaprezentowane urządzenia flagowe, które budzą dużo emocji, to Pixele 4 i 4 XL od Google. Są to smartfony pod wieloma aspektami godne polecenia. Jednak pamiętajmy, że największym atutem tych urządzeń jest czyściutki system Android. Genialna optymalizacja i kultura działania stały się synonimami Pixeli, a nawet powstało o nich określenie „iPhone na Androidzie”. 

Pixel wchodzący na rynek dawał gwarancję wielu aktualizacji systemu, wnoszących nowe funkcje pokazane w następnych flagowcach. Z czasem jednak ta cecha uległa zmianie. Obecnie co raz mniej nowinek producent dostarcza do starszych modeli. 

W tym roku jednak ten fakt jest bardzo bolesny dla użytkowników ubiegłorocznych smartfonów. Pierwsza ważna cecha, której nie dostaną starsze smartfony to Live HDR+. Podgląd HDR w czasie rzeczywistym jest dość wymagającym procesem. Jest to jeden z powodów, dla których modele starsze niż Pixele 3 i 3a nie otrzymają tej funkcji. To dość znaczące okrojenie możliwości starszych smartfonów. Podobnie jest z funkcją podwójnej ekspozycji – ta również nie trafi do starszych Pixeli. 

Jak widzimy Google celowo zmniejsza ilość dodawanych funkcji w starszych Pixel’ach. Niestety również ten producent celowo postarza swoje urządzenia i nie dodaje im ważnych funkcji. 

Źródło: gsmarena.com 

Motorola wprowadza trzy nowości!

Wcześniejszy wpis

Wszystkie grzechy Pixela 4

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android