airpods pro

AirPods Pro od Apple – warto ulepszyć?

Do tej pory głównie MacBooki i pełne iMaci były znane z dopisku “Pro”. Od niedawna do tego grona dołączyły iPad oraz najnowszy iPhone 11. Gdy wybieramy urządzenie ze stajni Apple i chcemy otrzymać wszystko co najlepsze, to powinniśmy celować w modele z tymże dopiskiem. Mam dobrą wiadomość dla audiofili: nadchodzą AirPods Pro! Pozostaje pytanie, czy sprostają oczekiwaniom prawdziwych muzycznych koneserów.

Zmiana nie dotyczy tylko nazwy

Dla bardziej zorientowanych w temacie nowością nie będzie, że bardzo popularne AirPodsy doczekały się drugiej generacji. Jednak za dodatkowe 50$ dostajemy tylko bezprzewodowe ładowanie. Jest to jedyna różnica, która rozróżnia obie generacje. W przypadku modelu AirPods Pro ta tendencja ulegnie zmianie. Design bowiem będzie zupełnie nowy i pozwoli on na zaimplementowanie aktywnej redukcji szumów. Jest to krok w dobrą stronę, ponieważ wiele słuchawek konkurencji od dawna posiada tę funkcję. Sama obudowa będzie wykonana z metalu co pozwoli na lepsze rozproszenie ciepła. Spowoduje to również, że nowe AirPodsy będą sprawiały wrażenie produktu premium. Premium również będzie cena, która ma osiągnąć ok. 260$. Jeżeli za 1000 zł dostaniemy tylko metalowe słuchawki z redukcją szumów to będzie kiepsko. Zatem mam wielką nadzieję, że powiew świeżości obejmie również kwestię samych przetworników.

Ming-Chi Kuo, który znany jest z wszelkiego rodzaju przecieków informuje, że nowe AirPodsy mają zostać zaprezentowane w ostatnim kwartale 2019 roku. Ta data nie jest do końca pewna; możemy na nią czekać nawet do przyszłego roku. Natomiast ze strony czysto strategicznej, premiera przed tzw. czarnym piątkiem, który w tym roku wypada 29 listopada, znacznie zwiększyłaby słupki sprzedaży (które z pewnością nie będą niskie).

More Stories
xiaomi mi mix 3
Poznaliśmy pierwszy telefon ze Snapdragonem 855