Newsy

Google Maps pomoże nam przyłapać nieuczciwych taksówkarzy

0

Google rozpoczyna udostępnianie funkcji Stay Safer w najpopularniejszej usłudze map. Być może, tak jak ja, nie znajdziecie jeszcze tej opcji w swoich aplikacjach. Zaczyna się ona dopiero pojawiać globalnie na urządzeniach z Androidem, więc może się ona pojawić w ciągu najbliższych kilku dni. Nie wiadomo na razie nic, na temat tego kiedy omawiana funkcja miałaby trafić aplikacji w wersji na iOS.

O CZYM WŁAŚCIWIE MOWA?

Funkcja Stay Safer (pol. Podróżuj bezpieczniej) ma na celu monitorowanie naszej obecności na wyznaczonej trasie. Może się to okazać niezwykle przydatne podczas korzystania z usług różnego rodzaju przewoźników, gdzie jesteśmy pasażerami samochodów. W momencie kiedy oddalimy się od wyznaczonej przez nas trasy na odległość większą niż 500m, dostaniemy powiadomienie, ostrzegające nas, że zjechaliśmy z trasy. Pozwoli nam to uniknąć m. in. nieuczciwych zagrań taksówkarzy. Funkcja może się też okazać pomocna podczas gdy nie czujemy się bezpiecznie podczas podróży jako pasażer.

Wtedy oprócz alertów o zjechaniu z trasy, warto włączyć udostępnianie lokalizacji. Każda osoba, której damy dostęp do lokalizacji, będzie mogła przez określony czas śledzić naszą lokalizację na żywo. Osoba, której damy dostęp do lokalizacji, będzie miała również podgląd na wyznaczoną przez nas trasę. Wtedy powiadomienie o potencjalnym zjechaniu z trasy otrzyma również wybrana przez nas osoba.

JAK UŻYĆ FUNKCJI STAY SAFER?

Jeżeli chcemy skorzystać z opcji alertów opuszczenia trasy lub/oraz z opcji udostępniania lokalizacji oferowanych przez funkcję Stay Safer musimy w pierwszej kolejności wyznaczyć jakąś trasę. Powinniśmy się upewnić, że Google Maps bierze pod uwagę podróż samochodem, wystarczy spojrzeć, czy na górnym panelu zaznaczona jest ikona z samochodem. W momencie wyznaczenia trasy na dolnym panelu powinny się pojawić trzy opcje: StartSteps & more oraz Stay Safer. Po kliknięciu na trzecią pozycję, powinny się pojawić dwie wyżej omawiane opcje do wyboru.

Źródła: XDA-Developers.com, googleblog.com

Samsung pokaże smartfon z aparatem pod ekranem!

Wcześniejszy wpis

Vivo U3 już w Chinach

Następny wpis