snapdragon

Wiemy jaki smartfon jako pierwszy będzie posiadał Snapdragona 865!

Ostatni kwartał każdego roku wiążę się z okresem masowych premier w technologicznym świecie. Poza smartfonami, charakterystycznym elementem, o którym pierwsze poważniejsze informacje pojawiają się w tym okresie jest nowy flagowy chip Qualcomm’a. Nowy Snapdragon serii 800, przygotowywany był przez cały rok 2019, aby w 2020 mógł walczyć z konkurencyjnym Apple A13 Bionic. Po tegorocznym Snapdragonie 855 oraz nieco ulepszonym 855 Plus przyszła pora na Snapdragona 865, który swoją oficjalną prezentację ma dopiero przed sobą.

Wielu z was, spodziewało się zapewne, że którymś z producentów, którzy jako pierwszy zapowiedzą smartfona z tymże chipem mógłby być np. Samsung, OnePlus, Xiaomi, Oppo, Vivo lub może Sony. I chociaż zapowiedź nowego Snapa ma dopiero nastąpić, obecnie już wiadomo, że pierwszym producentem, którzy wyposaży smartfon w Snapdragona 865 będzie chiński 8848. 8848 (tak, to naprawdę jest prawdziwa nazwa firmy) to Chiński producent luksusowych smartfonów. Jeżeli oglądacie Unbox Threapy to pewnie już się domyślacie co miałem na myśli w wyrazie „luksusowych”. Lewis Hilsenteger na swoim kanale niejednokrotnie pokazywał różne nietypowe konstrukcje wykonane ze szlachetnych materiałów, których ceny mogą się wydawać absurdalne.

Najnowsze dzieło Qualcomma zawita w pierwszej kolejności do 8848 Titanium M6. Poza nowym Snapem znajdziemy w nim także 6,01″ ekran AMOLED, 12GB RAM’u, moduł 5G oraz aż 1TB pamięci na dane. Dzięki zaawansowanemu systemowi interpolacji 64Mpix aparat będzie w stanie strzelić foty o rozdzielczości do nawet 100Mpix. Pomimo tak wczesnych deklaracji urządzenie ukarze światło dzienne dopiero na początku 2020 roku, podobnie jak wiele innych flagowych modeli.

Źródło: IThome.com

More Stories
HTC U Play oficjalnie