Alternatywy dla YouTube Music [AlternatywnyInternet #4]

Każdy z nas uprzyjemnia sobie czas, słuchając muzyki w drodze do pracy, stojąc w kolejce sklepowej czy w innych równie nudnych momentach podczas dnia. Dzisiaj alternatywy dla YouTube Music w ramach cyklu AlternatywnyInternet. Mam nadzieję, że nie zapomnieliście o tej serii z racji że tydzień temu się wpis nie pojawił, za co was przepraszam. Zaczynajmy!

Spotify

Najpopularniejszy serwis muzyczny dostępny na praktycznie wszystko. Spotify twierdzi, że ma w swojej bibliotece „miliony utworów i podcastów”. Aplikacja dostosowuje muzykę do naszego gustu. Cały program pokryty jest w ciemnej kolorystyce łączącą czerń z zielenią. Z ciekawszych opcji są tu między innymi oszczędzanie danych, automix, normalizacja dźwięku czy widok samochodowy z mozliwością połączenia aplikacji z programami do nawigacji. Spotify można słuchać za darmo z reklamami lub przejść na jeden z kilku planów premium oferujące pobieranie Cena premium na miesiąc dla jednej osoby wynosi 19,99zł, dla dwojga 24,99zł natomiast jeśli jesteśmy studentem lub studentką zapłacimy 9,99zł. Opłata będzie jednak pobierana za trzy miesiące, bowiem przez ten okres nie zapłacimy ani grosza. Po tym okresie opłata zależna będzie od wybranego planu. Spotify pobierzemy na Androida i iOS.

Tidal

Aplikacja z wyglądu podobna do Spotify. W swojej bibliotece posiada ponad 60 milionów utworów. Tidal chwali się, bezstratną jakością dźwięku w jakości Hi-Fi. Niestety, w tym przypadku bez płacenia się nie obejdzie. Mimo okresu bezpłatnego najpierw musimy się zdecydować na któryś pakiet. Ceny w wersji premium są takie jak w Spotify, czyli dla jednej osoby cena 19,99zł miesięcznie a dla rodziny do 5 osób 29,99zł. Hi-Fi jest już zdecydowanie droższe, odpowiednio 39,99zł dla jednej osoby i 59,99zł dla rodziny. Aplikację pobierzecie na Androida oraz iOS.

Deezer

Mój faworyt. Zawiera ponad 50 milionów utworów. W porównaniu do poprzednich opcji posiada dwa motywy: biały oraz czarny. Z Deezera możemy korzystać bezpłatnie, słuchając raz na jakiś czas krótkiej reklamy lub wykupić pakiet. Deezer Premium kosztuje 19,99zł a Deezer Family – do 6 osób 29,99zł. Deezer pobierzecie na Androida oraz iOS.

Zakończenie

Na dzisiaj to tyle w cyklu AlternatywnyInternet. Mam nadzieję, że artykuł się podobał. Z racji, że wcześniej ustalona godzina po prostu rzadko kiedy faktycznie pokrywa się z czasem wrzucenia artykułu, wprowadzam zmianę: artykuły z cyklu będą nadal w niedzielę, ale bez ustalonej godziny. Pytanie na koniec: Z którego z tych serwisów korzystasz?

Źródło: Własne

Zobacz poprzednie artykuły z cyklu [AlternatywnyInternet]:

Alternatywy dla sklepu Google Play [AlternatywnyInternet #1]
Umarł Chrome, niech żyje…[AlternatywnyInternet #2]
Nadciąga nowa era co oblicze YouTube zmienia…[AlternatywnyInternet #3]